Orta Asya’nın jeopolitik olarak en önemli konumunda yer alan ülkeler arasında olan ve yaklaşık 7 milyon nüfusa sahip olan Kırgızistan’da darbe girişimi olduğu bildiriliyor. Aktarılan bilgilere göre bir grup, darbe girişiminde bulunurken ülkenin istihbarat kurumlarının darbeci grubun tüm planlarını bertaraf ettiği ve bastırılan olaylarda 4 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNULDU

Kırgızistan’da bir grubun darbe girişiminde bulunduğu ortaya çıktı. Kırgızistan’da darbe girişimi olduğu haberlerine ajanslar da kısa sürede son dakika olarak yer verdi. Aktarılan bilgilere göre bir grup, darbe girişiminde bulundu. Ülkenin istihbarat kurumları tarafından darbeci grubun iktidarı zorla ele geçirme planı bertaraf edildi.

Son Dakika Kirgizistanda Darbe Girisimi-2DARBE GİRİŞİMİ ENGELLENDİ

Taylor Swift Konserinde Böcek Yuttu Taylor Swift Konserinde Böcek Yuttu

Kırgızistan’daki darbe girişimi ile ilgili son dakika bilgileri ve tüm gelişmeler dünya basınında geniş yer bulurken bölgeden aktarılan son durum da yakından takip ediliyor. Komite’nin yaptığı resmi açıklamada darbe girişiminin engellendiği bilgisine yer verildi ve ‘Kırgızistan’ın istihbarat kurumları, ülkede iktidarı zorla ele geçirme girişimini engelledi’ ifadelerine yer verildi. İktidarı zorla ele geçirme planı yapan darbeci grubun yasadışı faaliyetlerinin bastırıldığı duyurulurken darbe girişiminde bulunan grubun ‘Suç ideolojisini destekleyen ve dini ideolojiyi fanatik bir şekilde savunan kişilerden oluştuğu aktarıldı. 

Son Dakika Kirgizistanda Darbe Girisimi-14 KİŞİ GÖZALTINDA

Yetkililerin açıklamasında, söz konusu grubun uzun bir süredir radikal görüşler taşıdığına ve kamu düzenini tehdit eden faaliyetlerde bulunduğuna dikkat çekildi. Başlatılan soruşturma ve operasyonel tedbirler sonucunda 4 kişinin gözaltına alındığı ve gözaltına alınan şahısların geçici tutuklama merkezine götürüldüğü bilgisine de yer verildi. Gözaltındaki şahısların sorgusu devam ederken olayla bağlantılı olan diğer kişilerin tespiti için de çalışmalar sürüyor.