Bayanların çoğu uzun saçlı olmayı sever. Hatta saç uçlarındaki kırıkları aldırırken bile saçım kısa kalacak korkusu yaşayanlar vardır. Ancak saç uzadıkça daha fazla bakım ister. Bakımsız uzayan sağlıksız görünür ve görüntü kirliliği yaratır. Bayanların istediği saç her zaman dolgun, parlak ve göz alıcı görünen saçlardır. Bu saçlara sahip olmak tabi ki de emek ister. Bakımı düzenli yapılan saç telleri uzarken çatallaşmaz, kırılmaz ve dökülmez. Bu nedenle saçınızı uzatmak istiyorsanız  dikkat edilmesi gereken bazı noktaları sizinle paylaşacağız. 
Öncelikle saçın ihtiyacı olan besinleri karşılamak önemlidir. Bu yüzden beslenmeye dikkat etmek gerekir. Protein içerikli besinleri tüketmek saç sağlığınızı korur ve saçınızın uzamasını hızlandırır. Düzenli tüketilen sebze ve meyve ile vücudunuza da gerekli gıdaları almış olursunuz. Abur cubur yerine besin değeri yüksek yiyecekleri tüketmek saçınız dahil bütün vücudunuza iyi gelecektir. 
Su vücudumuz için verilen en büyük mucizelerdendir. Su içerek saçların da nem dengesini koruyarak yıpranıp dökülmeleri engellemiş olursunuz. Düzenli olarak günde 1,5-2 litre kadar su tüketmek kökten uca nemlenen ve yumuşacık olan saçları size kazandıracaktır. 
Saçlarınızı günde 2 kere sabah ve akşam taradığınızda saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandırırsınız. Geniş dişli bir tarak ile kuru saçlarınızı tarayın ve saçlarınızın sağlıklı uzadığına şahit olun. 
Saçın temizliğini düzenli olarak sağlamak da uzamasında oldukça etkilidir. 2 veya 3 günde bir çok sıcak olmayan suyla saçlarınızıyıkamanız sağlıklı uzamalarını kolaylaştıracaktır. 
Saçların duştan sonra doğal olarak kurumalarına izin verin. Saç kurutma makinesi verdiği ısıyla saçınızı kuruturken fazlasıyla yıpratır. 
A, B, C vitaminleri ve multi vitaminler saç sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu vitaminleri içeren besinleri tüketmeniz de saçlarınız uzamasına katkı sağlar.

Organik Bakliyatlar Ve Faydaları Organik Bakliyatlar Ve Faydaları

Saç Uzatmanın Yolları

SAÇ UZATMANIN YOLLARI
Günlük hayat da bayanların yanı sıra bir çok erkek de kısa saçlılıktan şikayet etmektdeir. Hemen hemen her birey bir gün uzun saçlı olmayı hayal etmektedir. Peki saç uzatmak imkansız mı. Arkadaşlar bu sorunun cevabı kesinlik ile hayırdır. Peki saçlar neden sağlıklı uzamaz. Saçların uzamamasının iki farklı nedeni vardır. Bunlardan biri aileden gelen genetik diğeri ise doğru beslenmeme sonucu oluşan ve daha çok vitaminsizlik sonucu ortaya çıkan kısa saçlılıktır.bizler de bu gün ki makalemiz de sizler için saç uzatmanın yollarını araştırdık. Haydi bir an önce başlayalım da sizler de kısa saçlarınızı uzatmanın yolları hakkın da bilgi sahibi olunuz. Arkadaşlar eğer uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra jojoba yağı ya da Hindistan cevizi yağı ile beslenmenize ek olarak bu yağları kullandığınız süre boyunca saçlarınızın uzama hızını ikiye katlayacak ve daha verimli sonuçlar elde edeceksiniz. Ya da hemen hemen her sabah kahvaltılar da sofralarımızı süsleyen yumurtanın akını saçlarınızı uygulayın ve streç yardımı ile sarın daha sonra sardığınız saçlarınızı birkaç saat bekletin. Bu işlemi saçlarınız uzayana kadar devam ettirin. Veya günümüz de bir çok kadının nefret etiği bir işlem olan saç tarama işlemi sayesin de saç kökleriniz de ki kan akışını hızlandıracak ve saçınızın uzamasına da yardımcı olacaksınız. Ya da hanımlar tüm bunların yanı sıra saçlarınızı kimyasal içermeyen saç kremleri ve şampuanlar ile de saç derinizi temizleyecek ve daha sağlıklı saçlara sahip olmanın yollarına adım atacaksınız.