3 yöntem ile yapılmakta olan burun estetiği ameliyatı, ameliyat sebebi ile doğrudan orantılıdır. Ameliyat sebebine göre yapılacak operasyon için burun estetiği fiyatları ve ameliyat yöntemi belirlenmektedir. Burun estetiğinin 3 yönteminden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Basit Burun Estetiği: Genel anestiziye gerek duyulmadan, lokal anestezi ile haledilebilecek basit cerrahi operasyondur. Oldukça kısa bir zamanda ameliyatınız olur ve burnunuzdan kesme gibi durumlar söz konusu olmaz. Burun ucunu kaldırma sebebiyle ameliyat tercih eden hastalara uygulanmaktadır.
  • Genel Burun Estetiği: Darp sonucunda deforme olmuş ya da kemere sahip olan burunlar için uygulanan ameliyat yöntemidir. Bu ameliyat için cinsiyet ve yaş oldukça önemlidir. Yeni yapılacak olan burnun kişinin yüzü ile uyumlu olması da oldukça önemli bir konudur.
  • Sekonder Burun Estetiği: Daha önce burun ameliyatı olup sonuçtan memnun kalmayan ya da problem yaşayan hastalara uygulanan bir ameliyat yöntemidir.

Meme estetiği ameliyatı operasyonu gerçekleştirmek isteyen bayanların ve erkeklerin işlem tercihine göre farklılık göstermektedir. Yani meme büyültme, küçültme ve dikleştirme operasyonları farklı yapılmaktadır.

Obsesi Kompulsif Bozukluk Belirtileri Nelerdir Obsesi Kompulsif Bozukluk Belirtileri Nelerdir

Meme ameliyatları arasında en kolay gerçekleştirilen meme dikleştirme operasyonu olmaktadır. Bu operasyonu gerçekleştirmek isteyen bayanların meme hacmi bu işleme uygun olmalıdır. Ayrıca işlem esnasında meme başında yer alan geniş koyu renkli kısım küçültülmektedir ve bu operasyonda memeler sarkma yaşamadan önceki haline dönmektedir.

Meme küçültme operasyonunda 30 yaşın üzerindeki bayanlarda ek işlemler yapılmaktadır. Bu bayanlar mamografi yaptırır ve sonucuna göre patolojiye karar verilir. Meme dikleştirme operasyonu bu işlem sonrasında gerçekleştirilir, genellikle genel anestezi yapılır.

Meme büyültme operasyonu ise en zorlu işlemdir. Bu işlemde genel anestezi yapılmaktadır. Operasyon esnasında meme altından ve başından kesikler açılmaktadır. Meme dokusunun altına ya da göğüs kasının altına içi sıvı silikon dolu protez yerleştirilmektedir.

Saç ekimi uygulamalarında fiyat hastadan hastaya göre değişiklik göstermektedir. İki çeşit olan saç ekimi yöntemlerinden hangisini seçtiğinize bağlı olarak saç ekimi fiyatları değişmektedir. Bu sebeple en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Estetik operasyonların en başarılı sonuç verenleri arasında olan meme estetiği kadınların sağlıkla ilgili ya da estetik amaçlı meme problemlerinde bir numaralı çözüm sağlayan yöntemdir. Sağlık amaçlı olarak ya da meme büyüme, küçültme amaçlı olarak yapılan bu ameliyat ortalama iki saat sürmektedir. Genel anestezi uygulanarak yapılan ameliyatlardan on beş gün sonra hasta normal hayatına dönebilir. 
Göğüs büyütme ameliyatı, küçük memelerden şikâyet eden kadınların tercih ettiği silikon protezler kullanılarak yapılan operasyonlardır. Ameliyat öncesi hasta muayene edilir ve göğüs kafesinin ölçüsüne ve isteğine göre bir boyut seçilerek damla ya da yuvarlak formda silikon maddeler hastaya gösterilir. Kesinin meme ucundan mı, altından mı yapılacağı kararlaştırılır. Hastanın göğüs yapısına uygun olan seçilip, ortak bir karar verildikten sonra ameliyat için gün belirlenir ve hasta genel anestezi altında ameliyat olur. Ameliyattan sonra hafif bir ağrı ve daha çok memelerde bir ağırlık hissedilir. İlk zamanlarda çok sert olan meme, sonradan yumuşar ve hasta doktorun önerdiği şekilde masajlar yapar. Uzun yıllar kullanılabilen silikonlar ilerleyen yıllarda meme dokusunun gevşemesi ile oyuntu gibi çukurluklarla hissedilebilir ve gözle görülebilir hale gelirler. Bu durumda yeniden operasyon gerekebilir. Emzirmeye engel değildir. Protez kanser nedeni ile memesi alınan kadınlara da uygulanabilir.
Göğüs dikleştirme ameliyatı, elastikiyetini kaybetmiş ve sarkmış memelerde uygulanır ve meme silikon ya da askılama yöntemi kullanılarak dikleştirilir. Meme dikleştirme ameliyatlarında sıkça silikon protezler kullanılır.
Meme küçültme ameliyatı ise, büyük memelerden dolayı sırt ve boyun ağrısı, pişik öne eğilme gibi sorunlar yaşayan, estetik olarak da rahatsızlık duyan kadınlara uygulanan yöntemdir. Bu ameliyatta iz kalır ve memedeki yağ dokusu alınarak memeler küçültülür. Meme küçültme ameliyatı meme büyütme ameliyatından daha zordur ve hasta iki üç gün hastanede kalır. 
Meme estetiği kadınlar için oldukça önemlidir. Emzirmeye engel teşkil edecek durumlarda operasyon ertelenir. Memedeki problemler, ruh sağlığının da olumsuz etkilenmesine neden olur. İstediği meme boyutuna kavuşan kadının kendine olan güveni gelir ve mutlu olur. Ancak ameliyat kararı verirken iyi bir doktor seçmek de oldukça önemlidir.