Temmuz ayındaki ÖTV artışlarının sonrasında sigara, alkol ve akaryakıta da ÖTV zammı yansımıştı. Sigara, Alkol ve akaryakıttaki zam haberleri peş peşe gelmeye devam ederken bir sigara şirketinden bu kez zam değil indirim haberi geldi. Zam sonrasında çok sayıda sigara şirketinin ürünlerine 3 ila 10 TL arasında zam yaptığı görülmüştü. Bir sigara grubu ise bu kez zamma değil indirime gitti.

SİGARA VE ALKOLE ÖTV ZAMMI

Emekli ve memurun heyecanla beklediği Temmuz ayı geldi ve açıklanan enflasyon verilerinin ardından memur ve emekli maaşlarının zam oranı netleşti. Memur ve emekli maaşlarına gelen zammın ardından pek çok kalemde de artış yaşandı. Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklayan TÜİK, Haziran ayı enflasyon rakamlarının belli olmasının ardından 6 aylık enflasyon verilerini de duyurdu. Enflasyon verileri sonrası ÖTV’de yaşanan artışla alkol, sigara ve akaryakıta da ÖTV zammı yansıdı. ÖTV zammı sonrası çok sayıda sigara şirketi de ürünlerine 3 ila 10 TL arasında zam yapmaya başladı.

Ev almak isteyenler buraya koşsun! Yeni dönem başlıyor şartlar tek tek açıklandı Ev almak isteyenler buraya koşsun! Yeni dönem başlıyor şartlar tek tek açıklandı

Bu Kez Zam Degil Indirim Var Fiyatlar Dustu Duyanlar Sasiriyor-16 TL İNDİRİME GİTTİ

ÖTV artışının ardından sigara şirketleri ürünlerine zam yapmaya başlarken sigaraya 3 ila 10 TL arasında zam geldiği görüldü. Daha önce diğer firmalara göre daha fazla zam yapan ve bu sebepten tepki alan bir sigara grubu ise bu kez zam değil indirim yaptı. Bu kez zammın aksine fiyat düşürme kararı alan bir sigara firması, tüm sigara markalarında 6 TL indirim yaptı. Yeni fiyat listesinin 6 Temmuz 2024 Cumartesi (bugün) tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtilirken yeni fiyat listesine göre en düşük sigara fiyatı 61 TL, en yüksek sigara fiyatı ise 74 TL oldu. Yapılan indirim ve fiyatlardaki bu düşüş ise tüketiciyi mutlu etti.

Bu Kez Zam Degil Indirim Var Fiyatlar Dustu Duyanlar Sasiriyor-2TEMMUZ ZAM AYI OLDU

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon verileri sonrasında zamlar başladı. Maaş zamlarıyla birlikte kalem kalem artışlar yaşanırken 6 aylık enflasyon verilerinin ardından akaryakıttan sigaraya ve alkollü içkilere kadar çok sayıda ürüne zam yansıdı. Alkol, sigara ve akaryakıta ÖTV zammı yansırken sigara tiryakileri de sigaradaki son fiyat güncellemelerini yakından takip etmeye başladı.