Hala keşfedilmeyi bekleyen bir sürü değeli madenlerin olduğu biliniyor. Senelerce yıl süre gelen yer altındaki doğal hazineler insanlığın ilgisini çekmeyi başarıyor. Değeri biçilemeyen ve nadir olan bu taşlar herkesi hayran bırakıyor. Yer altında çıkarılan bu ihtişama sahip taşlar servet değerinde.

Pırlanta, altın ve elmas gibi değerli taşlar yüzyıllar boyu Dünya üzerinde oluşmaya devam ediyor. İnsanlar bu değerli taşlara ulaşabilmek için özel kazı çalışmaları gerçekleştiriyor. Değerli taşların her biri ayrı ayrı servet değerinde. Karışık birleşenlerden oluşan taşların gramları bile çok değerli. İşte o değerli taşlar...

-        Altın: sonsuzluğun simgesi olarak adlandırılıyor. Zenginlik, güç ve lüks görüntüsü ile ilgi odağı olmayı başarıyor. Dünya ekonomisinde büyük önemde katkı sağlıyor.

-        Rhodium: parlaklığı ile göz kamaştıran bu değerli taş mücevherlerin üzerini kaplamaya yarıyor. Otomobil egzozlarında kullanılarak çevreye katkıda bulunuluyor.

-        Platinyum: yüksek ısıya dayanıklı olması ve kimyasallara karşı dirençli olması ile ender bulunan taşlardan. Otomotiv ve sanayi sektöründe kullanıma uygundur.

-        Elmas: mücevher dünyasının vazgeçilmezleri arasında olan bu taş doğanın incisi olarak adlandırılır. Zarif ışıltısı ile dikkat çeker.

Veteriner Hekim Mustafa Yıldız: ‘Dişi hayvanlar kurban edilmesin’ Veteriner Hekim Mustafa Yıldız: ‘Dişi hayvanlar kurban edilmesin’

-        Rodokrozit: pembe renge sahip ve zor bulanan bir taştır. Nadir olması sebebi ile servet değeri taşır.

-        Pırlanta: aşk ve dayanıklılık simgesi olarak bilinir. Nadir bulunan ve yüksek fiyatlarla satışa sunulun bir taştır.

-        Yttrium: süper iletken ve manyetik özelliği sebebi ile savunma sanayisinde kullanılır.