DÜZCE(İHA) – Orman Muhafaza Memurları ile üretim işlerinde çalışan kooperatiflerin katılımıyla, üretim çalışmalarını ve iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı Yığılca Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Kurtkayası Orman İşletme Şefliğinde yapıldı.

İki aşamalı olarak düzenlenen eğitimin birinci kısmında Kurtkayası Orman İşletme Şefliği, doğru ağaç kesme teknikleri, iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre uyulması gereken hususlar, yürürlükte bulunan standardizasyon esaslarına göre ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği ile ilgili bilgiler katılımcılara uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamada karşılaşılan sorunların katılımcılar tarafından dile getirilip karşılıklı olarak değerlendirilmesinin ardından eğitimin birinci kısmı tamamlandı.

Milletvekili Tutdere: “TMO’nun fiyatları üreticiyi tatmin etmedi” Milletvekili Tutdere: “TMO’nun fiyatları üreticiyi tatmin etmedi”

Öğleden sonra Kemer Orman Deposunda devam eden eğitimin ikinci kısmında üretimde görevli tüm şef ve memurlara standardizasyon, ölçüm ve tasnif işlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. 2023 yılında belirlenen programların iş termin planında yer alan takvime uygun olarak gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulamaya geçilmesine dikkat çekilerek kazasız bir yıl geçirilmesi temennisi ardından eğitim sona erdi.