Yeni zamlı evde bakım maaşı ve engelli maaşı açıklandı. Temmuz 2024 zammı sonrası sosyal yardımlar ne kadar oldu?

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranları ile birlikte milyonlarca kişinin maaşı değişti. Memur ve emekli maaşlarına yapılan zamla beraber sosyal yardım ödemeleri de arttı. Çünkü bir çok sosyal yardım ödemesi memur maaş kat sayısına göre belirleniyor. Peki Temmuz 2024 zammı ile sosyal yardım ödemeleri ne kadar oldu? Yeni zamlı evde bakım maaşı kaç TL? Temmuz 2024 engelli maaşı ne kadar?

TEMMUZ 2024 ZAMLI EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Temmuz 2024 itibari ile sosyal yardım paralarına da zam geldi. Memur maaş katsayısında yapılan artış sosyal yardım ödemelerine de yansıdı. Memur ve memur emeklisi maaşlarına temmuz ayında yapılan zam oranı %19,36 olmuştu. Bu zamla birlikte yeni evde bakım maaşı, 7608 TL’den 9077 TL’ye yükseldi.

Temmuz 2024 Zammi Yeni Zamli Evde Bakim Maasi Ve Engelli Maasi Belli Oldu 1

TEMMUZ 2024 ZAMLI ENGELLİ MAAŞI NE KADAR OLDU?

Türkiye’de engelli ve dar gelirli vatandaşlara ödenen engelli ayrılıkları iki şekilde veriliyor. %40 ve 69 arası engellilere ayrı maaş %70 ve üstü engellilere ayrı maaş ödeniyor. Temmuz ayında yapılan zamla beraber engelli maaşları %4069 arası engelli olanlar için 3338 TL’ye yükselirken %70 ve üstü engelli olanlar için 5007 TL’ye yükseldi.

ZAMLI SOSYAL YARDIMLAR NE ZAMAN YATACAK?

Temmuz 2024 maaş zamlarının belli olmasıyla birlikte milyonlarca kişi zamlı sosyal yardım ödemesi tarihlerini merak ediyor. Sosyal yardım ödemeleri bakanlık tarafından belirlenen takvim doğrultusunda hesaplara yatıyor. Temmuz ayında yapılan zamlı ödemeler 15 Temmuz’dan sonra hesaplara yatmaya başlayacak.

Temmuz 2024 Zammi Yeni Zamli Evde Bakim Maasi Ve Engelli Maasi Belli Oldu 2

BİM’den Yoğurt Süt Peynir Alanlar Dikkat! Mühim Açıklama Geldi BİM’den Yoğurt Süt Peynir Alanlar Dikkat! Mühim Açıklama Geldi

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sosyal yardım ödemesi almak isteyenler iki şekilde başvuru işlemlerini yapabiliyor. TÇ kimlik kartı ile birlikte yaşadığınız il ya da ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfı’na giderek bizzat başvuru yapabileceğiniz gibi aynı zamanda e-Devlet aracılığıyla def form doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonuçları Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından değerlendiriliyor. Başvurunun olumlu bulunması halinde takip eden ilk ay içinde sosyal yardım bağlanıyor ve düzenli olarak ödeniyor.