Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal destek ödemesi sağlıyor. Sosyal destek ödemeleri son olarak Haziran ayında hak sahiplerinin hesabına yattı. Sosyal destek ödemesi alan hak sahipleri destek ödemelerinin artıp artmayacağını merak ediyor. Sosyal yardım ödemelerine Temmuz ayında zam gelecek mi, ne kadar zam gelecek hepsi ve daha fazlası merak ediliyor. Şimdi tüm gözler açıklanacak olan Haziran ayı enflasyon rakamları ve memur ve emekli maaş artışlarında.

SOSYAL DESTEK ÖDEMELERİ GÜNCELLENECEK

Haziran ayı sosyal destek ödemeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Haziran ayında hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldı. Temmuz ayı sosyal yardım ödemelerinin tarihleri araştırılırken Temmuz ayı yaklaştıkça destek ödemelerinde artış olacak mı, destek ödemeleri güncellenecek mi merak ediliyor. Emekli ve memur maaşlarının artış yaşayacağı Temmuz ayında sosyal destek ödemelerinde güncelleme olacak mı sorularına yanıt aranırken gözler Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanacağı 3 Temmuz tarihine çevrildi. 

Sosyal Destek Alanlar Baksin Zam Geliyor Yeni Tutarlar Belli Oldu-2SOSYAL YARDIMLARA TEMMUZ ZAMMI

Halkbank'tan Bomba Taşıt Kredisi Fırsatı! Sıfır ve 2.El Araç Alacaklar Kaçırmasın Halkbank'tan Bomba Taşıt Kredisi Fırsatı! Sıfır ve 2.El Araç Alacaklar Kaçırmasın

Sosyal destek ödemesi zammı için emekli ve memur maaşlarında olduğu gibi Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması bekleniyor. TÜİK, 3 Temmuz 2024 Çarşamba günü merakla beklenen Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak. Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından milyonlarca emekli ve memurun maaş zam oranı da belli olacak. Emekli ve memurların maaş zammının netlik kazanmasının ardından sosyal destek ödemelerinde yaşanacak olan artış da belirlenecek. Temmuz’da memur maaşlarında yüzde 20’ye yakın zam olacağı öngörülüyor. Sosyal destek ödemelerindeki artışlar da memur maaş katsayısına göre belirleniyor. Memur maaşlarına beklenen zam oranına göre sosyal yardımların da yüzde 20 oranında zamlanabileceği belirtiliyor. 

Sosyal Destek Alanlar Baksin Zam Geliyor Yeni Tutarlar Belli Oldu-1DETSEK ÖDEMELERİNDE TAHMİNİ YENİ TUTARLAR

Önümüzde hafta sosyal destek ödemelerine zam gelmesi bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hak sahiplerine sağlanan sosyal destek ödemelerindeki artışın ne kadar olacağı merakla bekleniyor. Henüz sosyal yardımlardaki zam oranı ve güncel sosyal destek tutarları belli değil. Yine farklı destek ödemelerinde de artışa gidilmesi durumunda Bakanlık tarafından kamuoyuna bilgilendirme yapılacak. Sosyal destek ödemelerindeki güncel tutarlarla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelecek resmi açıklamanın ardından tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.