Emekliler Yarını bekliyor. Milyonlarca emeklinin maaşına güncelleme gelecek. Emekli maaşlarında yapılacak artış Türkiye İstatistik Kurumu verileri doğrultusunda belli olacak. Ancak emekliye özel yeni bir sürpriz haber daha duyuruldu. SGK'dan emekli maaşlarına ilişkin seyyanen zam açıklaması yapıldı. Peki Emekliye ne kadar seyyanen zam gelecek? Emekli maaşları yüzde kaç artacak?

EMEKLİLER SEYYANEN ZAM BEKLİYOR

Uzun yıllar boyunca sigorta primi ödeyen veya hayatı için de olan Milyonlarca kişi emeklilik yıllarını rahat geçirmek istiyor. Ancak Türkiye'deki emekli maaşları vatandaşın belini büküyor. Özellikle ekonomik kriz sürecinde en düşük emekli maaşının 10.000 TL olması vatandaşın Canını sıkıyor. Yarın emekliler için büyük gün. Emekli maaş zammı 3 Temmuz tarihi itibariyle belli olacak. Fakat beklenen zam oranları emekliliği memnun etmiyor. Milyonlarca emekli hükümetten seyyanen zam ya da intibak zammı bekliyor.

25 Bin TL Altı Maaş Alan Herkese 9.924 TL Ek Ödeme! Vatandaşa Müjde Verildi 25 Bin TL Altı Maaş Alan Herkese 9.924 TL Ek Ödeme! Vatandaşa Müjde Verildi

EMEKLİYE YÜZDE 35 SEYYANEN ZAM GELECEK Mİ?

SSK ve bağ-kur emeklisi için Temmuz ayında yapılacak olan artışın %35 olması bekleniyor. Yarın itibarıyla hükümetten bu konuda net bir açıklama yapılacağı da öngörülüyor. Bugün yapılan kabine toplantısında emekli zamları masaya yatırılacak. Toplantının hemen ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşmasını gerçekleştirecek. Milyonlarca kişinin gözü kulağı Bu toplantıya çevrilirken SGK uzmanı Özgür Erdursun'dan önemli bir açıklama geldi.

EMEKLİYE SEYYANEN ZAM AÇIKLAMASI

SGK uzmanı Özgür Erdursun milyonlarca emekliyi ilgilendiren seyyanen zam açıklamasını son dakika olarak yaptı. Milyonlarca emeklinin büyük bir mağduriyet yaşadığını ve buna bir çözüm bulunması gerektiğini belirten Özgür erdursun, bunun yolunun da intibak zammı ve seyyanen zamdan geçtiğini söyledi. Kök maaş düzenlemesi yapılmadan emeklinin refah düzeyinin iyileşmeyeceğini belirten Özgür Erdursun, hükümetin emekliler konusunda elini saçın altına koyması gerektiğini vurguladı.

Emekliye seyyanen zam yapılması milyonlarca emeklinin maaşını yakından ilgilendiriyor. Fakat hükümet emekli maaşlarında yüksek artışa sıcak bakmıyor. Bunun sebebi ise enflasyon gösteriliyor. Ekonomi politikaları ile enflasyonu düşürmeye çalışan hükümet, bunun faturasını ise asgari ücreti ve emekli vatandaşlara kesiyor. Emekliler ise bu duruma son derece tepkili. Emekli maaşlarında adaletin sağlanması için yeni düzenlemeler bekleyen emekliler yarın açıklanacak zamların ardından sokaklara çıkıp eylem yapmaya hazırlanıyor.