Merih Demiral geliyor! Süper Lig devi EURO 2024’e damga vuran yıldız için harekete geçti Merih Demiral geliyor! Süper Lig devi EURO 2024’e damga vuran yıldız için harekete geçti

Yardımcı, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda "Resmi adaylık başvurumuz Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kabul edilmiştir. Türk futboluna hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Seçim 18 Temmuz Perşembe günü yapılacak. Daha önce Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını duyuran Servet Yardımcı'nın adaylığı resmiyet kazandı.

Servet Yardimci Tff Baskan Adayi Oldu-1
Servet Yardımcı,TFF Başkanlığı'na resmen aday olduğunu duyurdu. Yardımcı, yaptığı bir açıklamada, "Resmi adaylık başvurumuz Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kabul edilmiştir. Türk futboluna hayırlı olsun" şeklinde ifadeler kullandı.

SERVET YARDIMCI KİMDİR?
Servet Yardımcı, 26 Aralık 1957 yılında Rize'de hayata gözlerini açmıştır. Bir dönem amatör olarak futbol oynayan Yardımcı, Çaykur Rizespor'da yöneticilik görevini üstlenmiştir. Londra Metropolitan Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan ve aile şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığı görevini de yürüten Yardımcı, 2008 yılından itibaren çeşitli dönemlerde TFF yönetimlerinde yer almıştır, bir süre de TFF Başkanlığı da yapmıştır. Mehmet Ali Aydınlar döneminde yönetim kurulu üyesi olan Yardımcı, 2012 yılında göreve başlayan Yıldırım Demirören'in kadrosunda ise 1. Başkan Vekili görevini üstlenmiştir.