CHP genel başkanı Özgür Özel son dönemlerde siyasette yumuşama girişimlerinde bulunuyordu. Ancak parti tabanı Özgür Özel'in bu girişimlerini ciddi şekilde eleştiriyordu. Özgür Özel'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Cumhur ittifakı son dönemlerde seçimsiz 4 yıl vurgusu yaparken Özgür Özel bir buçuk yıl sonra erken seçim olacağını iddia etti.

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL'DEN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Birgün Gazetesi yazarı Doğan Tılıç ile röportaj yapan CHP genel başkanı Özgür Özel, son dönemlerde kendisine yönelik seçim istemediği yönündeki eleştirilere yanıt verdi. Özgür Özel seçimi en çok kendisinin istediğini belirtirken bir buçuk yıl sonra erken seçime gidileceğini savundu. Ayrıca açıklamasında Avrupa Birliği'nin istediği koşulları 2 yılda tamamlayacağını belirten Özgür Özel, Türkiye'nin dış politikasında acil olan meseleleri de dile getirdi.

En düşük emekli maaşı  7 bin 500 lira oldu En düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira oldu

Erken seçimi en çok kendisinin istediğini belirten Özgür Özel şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye ilk seçimde Erdoğan yönetiminden kurtulacak. İlk seçim dediğim 2028 değil. Ben 31 Mart seçim sonuçlarını araçsallaştırarak seçim istemeyeceğimi söyledim. Bu seçim istemiyorum demek değil. En çok ben istiyorum. Vatandaş da, anketler gösteriyor ki, yavaş yavaş seçim istemeye başladı. Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence seçildikten 2.5 yıl sonra, bugünden 1.5 yıl sonra erken seçim olur. Ben erken seçimden kaçmam, bunun için koşarım.”