Çorum’un Sungurlu ilçesinde ilkokul öğrencileri, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek onlara gıda yardımında bulunuyor.

Sunguroğlu İlk Okulu’nda Değerler Eğitimi kapsamında kurulan “Sadaka Kutusu” ile öğrenciler biriktirdikleri harçlıklardan sadaka kutusuna atarak toplanan para ile her ay sonunda alışveriş yapıyor ve çevresindeki ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek onlara gıda yardımında bulunuyor.

Etkinlik hakkında yapılan açıklamada, “Yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi amacıyla yürütülen bu etkinliklerle öğrenciler ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmenin mutluluğunu da yaşadılar. Proje kapsamında önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere ziyaretler gerçekleştirilerek hem ailelerin ihtiyaçları karşılanmaya çalışıldı hem de öğrencilere sosyal sorumluluk bilinci aşılandı” dendi.

Yaptıkları işten çok mutlu olduklarını belirten öğrenciler, “Yaptığımız iş çok önemli, insanların ihtiyaçlarını gidermek çok güzel. Elimizden geldiği müddetçe devam etmek istiyoruz. İnşallah imkânlarımız el verdiği ölçüde daha çok aileye ulaşırız" denildi.

Öğretmenler ise, “Öğrencilerimizi yardım seferberliğine dahil ederek hayır yapmanın sevincini yaşamalarını istedik. Böylelikle bu yavrularımız içinde bulunarak, yaparak ve yaşayarak yardımlaşmanın önemini kavramış olacaklar. Desteklerini bizlerden esirgemeyen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz” dediler.