Sivas İl Müftülüğü ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Örgün ve yaygın eğitim çerçevesinde din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerini daha verimli yürütülmesi maksadıyla Sivas İl Müftülüğü ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı. İl Müftülüğü makamında gerçekleşen imza töreninde konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya; “İl Müftülüğümüz ve İlahiyat Fakültesi arasında yapılan protokol ile İlahiyat Fakültesi öğrencilerimizin mesleki açıdan yetiştirilmesi ve onların mesleki yönden tüm eğitimlerine müftülük olarak bizler de katkı sağlamak maksadıyla 3 yıl geçerli olacak eğitimde işbirliği protokolümüzü imzaladık” dedi.

Yapılan protokolün herkese hayırlı olması temennisinde bulunan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan ise yaptığı açıklamada, “Örgün ve yaygın eğitim çerçevesinde din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerini daha verimli yürütülmesi, öğrencilerimizin mesleki açıdan yetiştirilmesi, hitabetlerinin geliştirilmesi, mihrap, minber ve kürsü tecrübesinin en üst seviyeye ulaştırılması ile Kur’an-ı Kerimi güzel okuma becerisi kazandırılması maksadıyla müftülük personellerinden de istifade edebilmesi için boyutlu bir protokol imzaladık” dedi.

Protokol imza töreninde İl Müftü Yardımcıları Mehmet Koç ve Muttalip Karataş ile İlahiyat Fakültesi Fakülte Sekreteri Bedrettin Gündoğdu hazır bulundu.