Emekli maaşlarına Temmuz 2024 zamlarının yapılmasının ardından bankalar da harekete geçti. İlk zam kararını alan banka İş Bankası oldu. SSK BAĞ-KUR ve 4c emeklisi için zaten yüksek promosyon ödemeleri yapan Türkiye İş Bankası, Temmuz ayına özel olarak promosyon ücretlerini bir kez daha arttırdı. Peki Türkiye İş Bankası emekli promosyonu ne kadar oldu? İş Bankası Temmuz 2024 güncel emekli promosyon miktarı kaç TL?

EMEKLİ ZAMMI SONRASI PROMOSYON ARTIŞI

Temmuz ayında emekli maaş zammı belli oldu. SSK ve BAĞ-KUR emeklisine refah Payı hariç yüzde 24.73 zam yapılırken memur ve memur emeklisi için artış %19.31 oldu. Emekliler zamlı maaşlarını almaya başlıyor. Emekli maaşlarına gelen zam sonrasında bankalarda harekete geçti. Son dönemlerde bankaların promosyon miktarlarını artış yapılacağı iddiaları gündemdeydi. Ve Nihayet beklenen Haber geldi. Türkiye İş Bankası harekete geçerek emekli promosyon ücretlerini güncelledi.

İŞ BANKASI'NDAN EMEKLİYE REKOR EK ÖDEME

Türkiye İş Bankası'nın Temmuz ayı emekli promosyon miktarlarını netleşti. Bankadan emeklilere maaş aralığına göre verilen promosyon tutarları şöyle oldu:

Emekli maaşı 10.000 TL'ye kadar olanlara 5.000 TL promosyon,

Deterjan indirimine koşacaksınız! Çılgın Temmuz indirimi başlıyor o tarihi kaçırmayın Deterjan indirimine koşacaksınız! Çılgın Temmuz indirimi başlıyor o tarihi kaçırmayın

10.000 TL ile 15.000 TL arasında maaş alanlara 8.000 TL promosyon,

15.000 TL ile 20.000 TL arasında maaş alanlara 10.000 TL promosyon,

20.000 TL ve üstü maaş alanlara 12.000 TL promosyon

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Türkiye İş Bankası'ndan Emekli promosyonu almak isteyen emekliler için başvuru işlemleri kolay ve pratik. Yapmanız gereken tek şey İş Bankası'nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru koşullarını okumak ve ardından mobil bankacılık ya da internet bankacılığı aracılığı ile başvuru işlemlerinizi tamamlamak.

Yeni emekli promosyon ücretleri 1 Temmuz 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında geçerli nokta başvuruyu takip eden 3 iş günü içinde Emeklilere promosyon ödemesi yeni IBAN numarasından yatıyor.