Bakanlıkların ve kurumların farklı başlıklardaki çeşitli ödemeleri ile ilgili araştırmalar sürüyor. Haziran ayını geride bırakmaya hazırlanırken Temmuz ayı ödemeleri ile ilgili detaylar araştırılıyor. Temmuz ayında da bakanlıkların ve kurumların farklı başlıklardaki çeşitli ödemeleri devam edecek. Bu ödemelerden birisi de üniversite öğrencilerine sağlanan burs ve kredi ödemeleri. Bilindiği gibi üniversite öğrencileri KYK ödemesi alıyor. Bu ödemeler okulların kapalı olduğu yaz aylarında da devam ediyor. Öğrenciler, Temmuz ayı burs ve kredi ödemelerinin detaylarını merak ediyor. İşte detaylar…

ÖĞRENCİLERİN BURS ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR

Temmuz ayı yaklaşırken destek ödemeleri, zam gelişmeleri ve tüm detaylar yakından takip edilirken merak edilen bir konu başlığı da üniversite öğrencilerinin kredi ve burs ödemeleri oluyor. Yaz tatilinde de aynı şekilde hesaplara yatmaya devam eden kredi ve burs ödemeleri ile ilgili merak edilen detaylar araştırılıyor. Bu kapsamda üniversite öğrencilerinin Temmuz ayı KYK burs ve kredi ödemelerinin tarihleri araştırılıyor. Kredi ve burs ödemeleri ile ilgili detaylar takip ediliyor.

Hesabiniza 2000 Tl Yatacak Temmuz Mujdelerle Basliyor-1TEMMUZ AYI KYK KREDİ VE BURS ÖDEME TARİHLERİ

Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2024 Temmuz ayında da üniversite öğrencilerinin burs ve kredi ödemelerini sağlıyor. Haziran ayının son gününde gözler Temmuz ayı KYK ödemelerinde. Üniversite öğrencilerine sağlanan KYK kredi ve burs ödemeleri T.C. Kimlik Numarasının son rakamına göre hesaplara yatırılmaktadır. Kredi ve burs ödemeleri 6-10 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. Öğrenim kredisi ve burs miktarı ise lisans ve ön lisans öğrencileri için 2000 TL, yüksek lisans öğrencileri için 4000 TL ve doktora öğrencileri için de 6000 TL olarak belirlenmişti. KYK kredi ve burs ödemelerinizin hesaplarınız ayatacağı tarihi T.C. Kimlik Numaranızın son rakamına bakarak takip edebilirsiniz. Her ay yapılan ödemeler T.C. Kimlik Numarasının son rakamına göre hesaplarda oluyor. 

Hesabiniza 2000 Tl Yatacak Temmuz Mujdelerle Basliyor-2KYK kredi ve burs ödemelerinin tarihleri şu şekilde;

-    T.C. Kimlik Numarasının sonu ‘0’ olanlara: Her ayın 6’sında

-    T.C. kimlik Numarasının sonu ‘2’ olanlara: Her ayın 7’sinde

Emeklilere Yeni Müjde! O Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı Emeklilere Yeni Müjde! O Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı

-    T.C. Kimlik Numarasının sonu ‘4’ olanlara: Her ayın 8’inde

-    T.C. Kimlik Numarasının sonu ‘6’ olanlara: Her ayın 9’unda

-    T.C. Kimlik Numarasının sonu ‘8’ olanlara: Her ayın 10’unda