Şu anda Türkiye'de okullar yüz yüze eğitime devam ediyor. Ancak, yeni bir COVID-19 varyantının ortaya çıkması veya vaka sayılarının tekrar artması durumunda, okullar yeniden online eğitime geçmek zorunda kalabilir.

2023-2024 eğitim öğretim yılı için yapılan açıklamalarda, okulların yüz yüze eğitime devam edeceği belirtilmişti. Ancak, pandeminin seyri ve olası varyantların ortaya çıkması gibi faktörler, bu kararı etkileyebilir.

Eğitim Bakanlığı, olası bir online eğitime geçiş durumunda, gerekli önlemleri almak için hazırlıklı olduğunu açıklamıştı. Bu önlemler arasında, uzaktan eğitim altyapısının güçlendirilmesi, öğretmenlerin online eğitim konusunda eğitilmesi ve öğrencilerin online eğitime uyumunun sağlanması yer alıyor.

Ocak 2024 itibarıyla, Türkiye'de COVID-19 vaka sayıları düşüyor. Ancak, vaka sayılarının tekrar artması durumunda, okullar yeniden online eğitime geçmek zorunda kalabilir.

Son olarak, okulların yeniden online eğitime geçip geçmemesi, pandeminin seyri ve olası varyantların ortaya çıkması gibi faktörlere bağlıdır.