Hakkâri Teravi Vakti Saat Kaçta

Hakkâri teravi vakti saat kaçta Ramazan ayında sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Ramazan Ayı’nın yaklaşması ile beraber insanlar ibadetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmek için teravi vakitlerini önem vermektedir. Her ilde teravi vakitleri farklılık göstermektedir. Saat farkından dolayı birkaç dakikalık zaman farklılıkları yaşanmaktadır. Hakkâri’de teravi vakti yatsı ezanı saati olan 19.41’de başlamaktadır ve sabah ezanı vaktine kadar bu süre devam etmektedir fakat insanlar genellikle yatsı namazının hemen ardından teravi namazını kılmaktadır.

Tarık Visal Ne İş yapıyor? Tarık Visal Ne İş yapıyor?

İnsanlar Ramazan ayında oruçlarını açtıktan hemen sonra camilere gidip cemaati ile birlikte teravi namazını kılmaktadır. Teravih namazı hem camide cemaat ile birlikte hem de evlerde kılınabilir. Sizlerde kendi imkânlarınız doğrultusunda camide ya da evde teravi namazını kıla bilirsiniz. Fakat insanlar daha çok mümkün oldukça camide kılmayı tercih etmektedir.

Hakkâri Teravi Namazı Kaçta Başlıyor

Hakkâri teravi vakti saat kaçta başlıyor diye bakıldığında ilk teravih namazı saat 19.41’de başlamaktadır. Fakat günlük olan zaman farkından dolayı bu saatler birkaç dakikalık farklılık göstermektedir. Son teravi namazında ise saat 20.12’de teravi namazı kılınmaktadır. Bu farklılıklar da herhangi bir aksilik yaşamamak ve ibadetinizi aksatmamak amacı ile bu saatleri düzenli olarak takip etmeniz gerekir. Sizlerde bu saatleri takip ederek ibadetlerimizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu ayda yapılan tüm ibadetler kabul olur.