Hakkâri İftar Vakti Saat Kaçta?

İnsanların Ramazan Bayramı’na önem vermesinin sebebi misafir ziyaretleri, dinlenme ve eğlenme şeklinde örneklendirilebilir. Geçmişten bu yana Ramazan Bayramı gelmeden şeker tepsilerinin hazırlanması ve çocuklara ufak hediyeler alınması gelenek olarak süregelmiştir. Günümüzde bu geleneği devam ettirerek çocukların yüzünü güldürmeyi amaçlayan çok sayıda insandan söz etmek mümkündür.

Teknolojinin gelişmesinin Ramazan’a etkisi kutlama için insanların birbirine mesaj göndermesidir. Bu mesajların kimisi gözleri doldururken kimisi ise kahkahalar attırır. Ramazan ayının en büyük önemi iyiliğin ve yardımseverliğin kutsal kabul edilmesidir. Hakkâri’de yaşayan kişiler iftar vaktini öğrenmek amacıyla araştırma yapıyor. Hakkâri İftar Vakti Saat Kaçta Ramazan’ın ilk günü 18.26, son günü 18.51’de iftar yapılacak.

Hakkâri Teravih Vakti Saat Kaçta?

Bu yıl Ramazan ayının başlangıcı 23 Mart 2023’tür. Oruç tutmaya hangi tarihte başlanacağını merak edenler Ramazan yaklaştıkça daha da artıyor. Oruç tutmak amacıyla sahura kalkılacak ilk gece 22 Mart’tır. Ramazan sonrasında bayram için yapılacak tatil süresi 3,5 gündür. Araştırma yaparak Ramazan ayında kaç gün oruç tutulacağının detaylarını öğrenebilirsiniz.

Gaziosmanpaşa’nın en işlek caddelerinden Salihpaşa Caddesi “Prestij” Kazanıyor Gaziosmanpaşa’nın en işlek caddelerinden Salihpaşa Caddesi “Prestij” Kazanıyor

Ramazan Bayramı’nın başlangıç gününün 21 Nisan olduğunu biliyorsunuzdur. Bu durumda bayram arifesi 20 Nisan’dır. Ramazan ayında önem verilen bir başka unsur ise teravih namazıdır. Teravih namazı, bu ayda birlik ve beraberliğin sembol edildiği bir ibadet olarak görülür. Hakkâri İftar Vakti Saat Kaçta Nafile namazı Hakkâri’de ilk gün 19.41, son gün ise 20.12’den sonra kılınabilir.