Sürfile Makası Ne İşe Yarar?

GÜNDEM 11.08.2022, 22:25
Sürfile Makası Ne İşe Yarar?

Sürfile Makası Ne İşe Yarar?

Bir kumaşı kestiğiniz de kenarlarının sökülmemesi için overlok işlemi gerekebilir. Yaptığınız işlemin ziyan olmaması için bu gereklidir. Ancak her zaman bir overlok makinesi bulmak kolay değildir. Bunun için ise sürfile makası kullanmak hem çok daha hızlı hem de çok daha maliyetsizdir. Her dikiş kutusunda bulunması gereken sürfile makası ne işe yarar? Hangi işlerde kullanılabilir?

Sürfile Makası Nedir?

Halk arasında “tırtıklı makas” olarak da bilinen bu malzeme ile kumaşı kestikten sonra, ipliklerin sökülmemesi için kesim yapabilirsiniz. Ağız yapısı tırtıklı olarak dizayn edilmiş bu ürün sıradan bir makas biçimindedir. Daha çok kumaşların atmaması için kullanılır ama kurdelelerde ya da benzeri ürünlerde de göze hitap eden bir kesim de sağlar. Birçok kullanıcı bu makası daha önce neden keşfetmediğine dair yorumlar da yapar.

Sürfile Makası Kullanım Alanları

Sürfile makasını artık birçok dikiş malzemesi satan yerde bulabilmek kolaydır, yeni görenler sürfile makası ne işe yarar diye düşünebilir. Bu makasın kullanım alanlarına baktığımızda, overlok yapamadığınız yerlerde pratik bir kullanım adına makası, eva, deri, saten vb. tüm kumaşlarda kullanabilirsiniz. Kumaşın sökülmesini ve akmasını engeller. Overlok alternatifi pratik bir yöntem sağlar. Bunun yanı sıra tırtıklı ve hoş bir kesim yaptığı için görsel açıdan da tercih edilir. Özellikle kurdelelerde kullanılarak şık bir görüntü elde edilmiş olur.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@