Hindistan’da Uttar Pradeş eyaletinin Hathras bölgesinde feci bir olay yaşandı. Sikandara Rau kasabasında düzenlenen ‘satsang’ isimli toplu dua etkinliği sırasında izdiham yaşandı. Yaşanan feci olayda en az 87 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda da yaralı olduğu aktarılıyor. Yetkililerden gelen son dakika açıklamasında yaralılardan bazılarının hastaneye kaldırıldığı belirtilirken yaşamını yitirenler arasında çocuklar da olduğu aktarılıyor.

AYİN SIRASINDA İZDİHAM YAŞANDI

Olay, Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde yaşandı. Eyaletin Hathras bölgesinde yer alan Sikandara Rau kasabasında düzenlenen ‘satsang’ isimli toplu dua etkinliği sırasında izdiham yaşandı. Feci olayda en az 87 can kaybı olduğu belirtiliyor.

Feci Olay Ayin Sirasinda Izdiham Cikti En Az 87 Kisi Hayatini Kaybetti-1ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Toplu dua etkinliğinde meydana gelen izdiham çok sayıda can kaybı ve yaralanmaya sebep oldu. Eyalete bağlı olan Etah bölgesi yetkililerinden Dr. Umesh Kumar Tripathi, olayla ilgili yaptığı son dakika açıklamasında; yaşanan izdihamda 87 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralıların bazılarının hastanelere kaldırıldığını aktardı.

Başkan Erbaş, İslam dünyası Hac Heyetleri Başkan ve Bakanları ile bayramlaştı Başkan Erbaş, İslam dünyası Hac Heyetleri Başkan ve Bakanları ile bayramlaştı

Feci Olay Ayin Sirasinda Izdiham Cikti En Az 87 Kisi Hayatini Kaybetti-2ÖLENLERDEN 3’Ü ÇOCUK

Feci olay ülkeyi derinden sarsarken yaşanan olayla ilgili açıklama yapan kıdemli polis Rajesh Kumar, çıkan izdihamda ölenler arasında 3 çocuğun bulunduğunu belirtti. Ayine katılan bir kadın, toplu dua etkinliğinin yerel bir gurunun onuruna düzenlendiğini ce kalabalığın dağılmaya başladığı anlarda izdiham yaşandığını söyledi. 

HİNDİSTAN BAŞBAKANI’NDAN YETKİLİLERE TALİMAT

Tüm ülkeyi ayağa kaldıran feci olayla ilgili Hindistan Başbakanı Yogi Adityanath’dan yetkililere talimat geldi. Adityanath, yardım ve kurtartma operasyonlarının savaş düzeyinde yürütülmesini ve yaralılara uygun tedavi sağlanması için talimatta bulundu.