Türk hakemlik camiasının parlayan yıldızı Halil Umut Meler, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda gösterdiği başarılı performansla dikkat çekmeye devam ediyor. Meler, turnuvadaki üçüncü görevini, İngiltere ile Slovakya arasında 30 Haziran Pazar günü TSİ 19.00'da oynanacak son 16 turu karşılaşmasında üstlenecek.

Meler'in EURO 2024 Performansı

Halil Umut Meler ve ekibi, daha önce E Grubu'nda Belçika ile Slovakya ve D Grubu'nda Polonya ile Avusturya arasında oynanan maçlarda düdük çalmıştı. Her iki maçta da gösterdiği üstün yönetim becerileri ile Meler, uluslararası futbol topluluğundan olumlu geri dönüşler aldı.

Adaylıktan çekilen Servet Yardımcı Berlin’e çağırıldı Adaylıktan çekilen Servet Yardımcı Berlin’e çağırıldı

Maçın Yapılacağı Yer ve Hakem Ekibi

İngiltere ile Slovakya arasındaki bu kritik mücadele, Almanya'nın Gelsenkirchen şehrindeki Arena aufschalke'de gerçekleşecek. Meler'in yardımcılıklarını Mustafa Emre Eyisoy ve Kerem Ersoy yapacak, müsabakanın dördüncü hakemi ise Slovenya'dan Rade Obrenovic olacak.

VAR ve AVAR Hakemleri

Bu önemli maçta VAR görevini Almanya Futbol Federasyonu'ndan Marco Fritz, AVAR görevini ise Christian Dingert üstlenecek. VAR supervisor olarak Polonya Futbol Federasyonu'ndan Tomasz Kwiatkowski, rezerv yardımcı hakem olarak da Slovenya Futbol Federasyonu'ndan Jure Praprotnik görev yapacak.