Son dönemlerde otobüs bileti fiyatlarının rekor seviyelere kadar ulaşması ile birlikte uçak biletleri de yükseldi. Ucuza bilet almak isteyenler ise bu biletleri nasıl alacaklarını araştırmaya başladı. Peki en ucuz uçak bileti nasıl alınır? Hangi yolları kullanarak uçak bileti alınır? İşte ucuza uçak bileti almanızıın 7 yolu.

İlk yol , birçok farklı havayoluı firmasının biletlerinin satıldığı siteler var. Seyahat sitelerinde uygun fiyatlı uçuş yapmak için kampanyalar düzenleniyor. Güzergahınızı belirledikten sonra farklı farklı siteler üzerinden aynı güzergahı sorgulayarak en uygun fiyata satılan bileti bulabileceksiniz. Farklı siteler , kendileri de kampanya başlatarak daha uygun fiyatlı uçak biletleri satar.

İkinci yol ise Hava Yolu Şirketlerinin e-Bültenlerine Kaydolma. Havayolu şirketlerinin bültenlerine kaydolarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışına seyahat yapacaklar için uçak bileti kampanyalarından bu şekilde en erken haberdar olabileceksiniz.

Üçüncü yol, Büyük illerde genellikle ikinci bir havalimanı olabiliyor. Eğer ulaşım imkanı varsa farklı bir havalimanına alacağınız bilet , diğerinden daha uygun fiyata gelebiliyor.

Dördüncü yol ise, diyelim ki iş değil seyahat amaçlı bir yere gideceksiniz. Büyük bir şehre gitmek yerine yakınındaki küçük bir şehre gitmeniz durumunda daha uygun fiyata bilet alabileceksiniz. Diyelim ki Paris'e gideceksiniz. Direk oraya gitmek yerine daha yakın bir küçük şehire alacağınız bilet size daha uygun fiyata gelecek.

Beşinci yol ise , Gidiş dönüş bileti almak yerine tek yön biletlerine bakın. Aynı hvayoludan gidiş dönüş bileti almak yerine gidiş ile dönüş biletlerini ayrı ayrı sorgulayın. Gidişte ayrı dönüşte ayrı havayolundan daha uygun fiyatlara bilet alabileceksiniz.

Altıncı yol, Şimdilerde hemen hemen herkes kredi kartı ve banka kartı kullanıyor. Bu nedenle havayolu şirketleri ile bilet satış siteleri, kartlara yönelik kampanyalar başlatmakta. Siz de kampanya yapılan kartları kullanarak hem indirim alabilir hem de uçuş puanı biriktirerek belirli uçuştan sonra bir biletinizi bedavaya getirebilirsiniz.

DEĞİŞMEZ YOL: ERKEN AL

YEdinci yol ise bileti erken almak. Bileti ne kadar erken alırsanız o kadar ucuza gelecek. Biletinizi erken dönemde almanız durumunda fırsatlardan faydalanabileceksiniz.