SGK'dan milyonlarca emekli için kritik uyarı yapıldı. Emekli maaşı alan vatandaşlar promosyon ödemesi almak için bazı Şartları yerine getirmek zorunda. Bu şartlara uymayan Emeklilere promosyon desteği sağlanmayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu 16 milyon emeklinin tamamını uyardı.

SSK ve bağ-kur emekli maaşlarına Temmuz 2024 itibariyle %25.73 oranında artış yapıldı. Ancak bazı emeklilerin kök maaşı 8.000 TL altında kaldığı için Henüz bir güncelleme alamadılar. Bir yandan taban maaş uygulamasında değişiklik için hazırlıklar devam ederken bir yandan da bankaların promosyon kampanyaları ile ilgili önemli bir haber var. SGK'dan milyonlarca emekli için uyarı geldi. Bunu yapmayan emekliler kamu bankalarından ve özel bankalardan promosyon alamayacak.

Kağıt Havlu ve Tuvalet Kağıdı BİM’de İndirimde! Yeni Fiyatları Gören Kapış Kapış Alıyor Kağıt Havlu ve Tuvalet Kağıdı BİM’de İndirimde! Yeni Fiyatları Gören Kapış Kapış Alıyor

SGK’DAN EMEKLİLERE PROMOSYON UYARISI

Bankalar emekli maaş zammı sonrası promosyon rakamlarının güncellemeye başladı. Ancak SGK uzmanları emeklilere çok önemli bir son dakika uyarısı yaptı. Emekli promosyonu almak için bazı şartlara uygun olmak gerekiyor. O şartları taşımayan Emeklilere promosyon desteği sağlanmayacak. Işte emekliler için SGK'dan yapılan kritik uyarı:

Bankalar en düşük emekli maaşının 10.000 TL üstüne çıkması ile birlikte promosyon ödemelerini güncelleyecek. Ancak zamlı promosyon alabilmek için emeklilerin dikkat etmeleri gereken şey taban maaş zammının açıklanması sonrasında başvuru yapmak. Çünkü 10.000 TL ile 15.000 TL arası maaş alan emekliye daha yüksek promosyon veriliyor.

Ayrıca emeklilerin seçtikleri bankaya Öncelikle başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru yapmayan emekliler güncel emekli promosyonu ücretlerinden yararlanamıyor.

3 YILLIK MAAŞ TAAHHÜDÜ YAPMAK GEREKİYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada emeklilere kamu bankaları tarafından sağlanan en düşük promosyonun 8.000 TL en yüksek promosyonun ise 12.000 TL olduğu bildirildi. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ödemeden yararlanmak için mutlaka 3 yıllık taahhüt yapmak zorunda. Bankalar dul ve yetim aylığı alan yani Ölüm aylığı alan kişilere ise 5.000 TL promosyon desteği sağlıyor.

ÖZEL BANKALARDA RAKAM ARTIYOR

Ancak özel bankalarda promosyon rakamları değişebiliyor. Birçok özel bankada şu anda 18.000 TL'ye kadar promosyon ödemesi var. Hatta en düşük emekli maaşında Güncelleme yapılması ile birlikte özel bankaların sunduğu promosyon desteğinin daha da artacağı ve 30.000 TL'ye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.