Emekliye büyük müjde akşam saatlerinde verildi. Temmuz ayında milyonlarca emeklinin beklediği zaman erkene çekildi. Artış müjdesi emekliler arasında büyük sevinçle karşılanacak. Peki Emekliye ne kadar zam gelecek? Emekli zammı yüzde kaç olacak?

17 Bin TL Ödeme Yapılıyor! Kimlik Kartı İle Başvuran Herkese Destek Var 17 Bin TL Ödeme Yapılıyor! Kimlik Kartı İle Başvuran Herkese Destek Var

Türkiye'deki emekliler son 2 yıl içinde zorlu bir süreçten geçiyor. Emekli maaşları ile ay sonunu getirmek artık imkansız hale gelirken Temmuz ayı zamlarından da umutlar kesilmiş durumda. Emekliye temmuzda zam yapılacak. Fakat henüz refah Payı zammı konusunda tartışmalar devam ediyor. Üstelik en düşük emekli maaşı zammı da kesin değil. Milyonlarca emekli Bu durumun tedirginliğini Yaşarken bir son dakika haberi geldi. Emekli maaşı alanlar için sürpriz bir karar alındı. Emekliye ek ödeme fırsatları öne çekildi. Ayrıca zamlı olarak yatacak.

Emeklilere Gida Ihtiyaclari Icin Yeni Destek Tam 5000 Tl Hesaplara Yatiyor

EMEKLİYE ERKEN ZAM MÜJDESİ VERİLDİ

16 milyon emekli Temmuz ayında yapılacak zam oranlarını Beklerken yeni gelişmelerle sevinmeye devam ediyor. Emekli maaşlarına Temmuz 2024 zammı için tahmini oran %25 oldu. Henüz refah Payı konusunda kesin bir karar verilmedi. Bir yandan kulislerde refakayız ama olacak söylentileri devam ederken bir yandan da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın açıklamaları emeklinin kafasını karıştırıyor. Temmuz zammı için gergin bekleyiş devam ederken emekliyi sevindirecek Bir Haber Geldi. Bankalar emekliye Temmuz ayında verecekleri Promosyon miktarlarına güncelleme yapıldığını duyurdu.

Emekliye Cifter Cifter Mujde Zamli Emekli Maaslari Netlesti Ek Odemeler Artti 1

EMEKLİ PROMOSYONU 20.000 TL'YE ÇIKIYOR

31 Mart yerel seçimleri öncesinde bankalar Önemli bir karar almış emekli promosyon ücretlerinde artış yapmıştı. Promosyonlar özel bankalarda 18.000 TL'ye kadar, kamu bankalarında ise 12.000 TL'ye kadar yükselmişti. Temmuz ayında emekli maaşlarına gelecek zam beklenirken bankalarda harekete geçti. Emekliye erken zam müjdesini duyuran bankalar promosyon miktarlarını arttırıyor. Gelen son bilgilere göre emekli promosyon miktarları 20.000 TL'ye kadar yükselecek.

Sosyal Güvenlik uzmanları ise emeklilere bir çağrıda bulunarak hala promosyon başvurularını yapmayanların temmuz ayını beklemelerini tavsiye etti. Çünkü Temmuz ayında yapılacak promosyon güncellemesi ile birlikte daha yüksek promosyon almak mümkün olacak.