Emekliler Kurban Bayramı öncesi alacak Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte emekliler için ödenmesi beklenen bayram ikramiyeleri hakkında araştırmalar devam ediyor. Son dönemlerde Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde emekliler için ödenen bayram ikramiyelerinin asgari ücret miktarında ödeneceği konuşuluyordu. Söz konusu ikramiyeler hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilere Kurban Bayramı öncesinde 4000 TL ödeneceği açıklandı.

Seçimlerin ardından en çok araştırılan konuların başında emekli ikramiyeleri yer alıyor. Ramazan Bayramı öncesinde 1100 TL olan emekli ikramiyeleri 900 TL zamlanarak 2000 TL seviyesine çıkartılmıştı. Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile Bayram ikramiyeleri için yeni bir zam beklentisi söz konusu haline geldi. Tüm bu araştırmaların üzerine beklenen müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. 4000 TL ek ödeme ile ilgili tüm detaylar…

2008’DEN BERİ ÖDENİYOR

2008 yılından bu yana tüm emekliler için Ramazan bayramı ve kurban bayramı olmak üzere yılda 2 kez bayram ikramiyesi ödenmektedir. Bayram ikramiyeleri ilk 3 yıl 1000’er TL olmak üzere yılda toplam 2.000 TL, geçtiğimiz yıl 1100 TL olmak üzere yılda 2200 TL ödeme yapılmıştı. Geçtiğimiz nisan ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşını 7.500 TL seviyesine yükseltmesinin ardından Bayram ikramiyelerinin de 900 TL zamlanarak 2.000 TL seviyesine yükseldiğini açıklamıştı. Bu zamla birlikte yaklaşık 15 milyon emeklinin hesabına Ramazan Bayramında 2000 TL ödeme yatırılmıştı. Kurban Bayramı için de 2000 TL Bayram ödemesi beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklaması ile müjdeyi verdi.

TÜM EMEKLİLERE VERİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre kurban bayramı öncesinde SSK ve Bağ-Kur emeklileri başta olmak üzere 15 milyon emekli için 4.000 TL ek ödeme yapılacak.

Babalara teknolojik hediye seçenekleri Babalara teknolojik hediye seçenekleri