Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Astana’daki zirvesi dünya basınında. Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 24’üncü Devlet Başkanları Zirvesi’ndeki temasları kapsamında Putin ile bir araya geldi. Görüşme sonrasında kameralar karşısına geçen iki lider, birlik beraberlik mesajı verdi. Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yaptığı Türkiye davetine ‘Muhakkak gelirim’ cevabını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş Yemekte Buluştu Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş Yemekte Buluştu

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE PUTİN ARASINDA KRİTİK ZİRVE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki kritik zirve tüm dünya basınında geniş yankı buldu. Hem Batılı ülkeler hem de ABD bu görüşmeyi merakla takip ederken iki liderden görüşme sonrasında önemli mesajlar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akkuyu’ya dikkat çekerek Akkuyu’yu bir an önce devreye almak istediklerini belirtti. Putin de yaptığı açıklamada Rusya-Türkiye arasındaki ilişkilere dikkat çekti ve iki ülke arasındaki ilişkilerin tüm zorluklara rağmen adım adım geliştiğini ve ilerlediğini belirtti.

Cumhurbaskani Erdogan Putin Ile Gorustu Verilen Mesaj Dunya GundemindeİKİ LİDERDEN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Astana’da bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, görüşmenin ardından kameralar karşısına geçerek birlik ve beraberlik mesajı verdi. İki liderden de önemli açıklamalar gelirken basın açıklamasının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Putin’e davet geldi. Putin’i Türkiye’ye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Türkiye-Rusya arasındaki bu sıcak ilişkinin ötesinde sizleri de en kısa zamanda ülkemde ağırlamak istiyorum.’ dedi. Putin de bu davete ‘Muhakkak gelirim Türkiye’ye. Çok teşekkür ediyorum’ sözleriyle yanıt verdi.