Canan Karatay'ın son günlerde yeni bir açıklaması geldi. Canan Karatay tarafından yapılan açıklamada ise çocukluğundan beri limonlu su içtiğini belirtmişti.

Canan Karatay'a Sık Sık Gelen Sorular

Erzincan Nöbetçi Eczaneleri 14 Eylül 2023 Perşembe Erzincan Nöbetçi Eczaneleri 14 Eylül 2023 Perşembe

Canan Karatay yaptığı açıklamalardan sonra genel olarak çaya şeker koymadan nasıl içileceğini sorduklarını söyledi. Genel olarak cevabının ise tereyağ olduğunu belirtti. İngiltere'de de aynı şekilde tereyağın çay içine krema olarak koyulduğu belirtildi.

Yapılan son araştırmalar neticesinde ise genel olarak çayın limonlu olarak içilmesi daha yararlı olduğu belirtildi. Sağlık açısından son derece yararlı olduğu eklendi.

Limonlu çayın faydalarına gelirsek;

1-     Bağışıklık sistemi noktasında yararlı olduğu belirtiliyor. C vitamini ile birlikte bağışıklık kazanılıyor. Bu da vücudun direkt olarak daha dirençli olmasını sağlıyor.

2-     Sindirim sistemi ile birlikte yararlı bir şekilde tüketim sağlayabilirsiniz.

3-     Antioksidan etkisi ile birlikte vücutta yer alan serbest radikallerle savaş halinde olur. Serbest radikal ise yaşlanma sürecini hızlandıran bir durumdur. Bu durum birçok hastalığında sebebi olarak görülmektedir. Limonlu çay sayesinde serbest radikallerden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

4-     Stresi azaltma etkisi ile herkesin dilinde yer alır. Çayın hoş kokusunun etkisinin yanı sıra ferahlatıcı etkisi de mevcuttur. Yoğun bir yaşantınız varsa direkt olarak limonlu çay tüketebilirsiniz.