Bursa’nın Nilüfer ilçesinde çıkan anız yangını Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ndeki ormanlık alana sıçradı. Yangının ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken yangına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den yangınla ilgili açıklama geldi. Yangının Görükle Kampüsü’ndeki ormanlık alana sıçraması ve alevlerin hızla ilerlemesi üzerine kampüs içindeki yurtların boşaltıldığını aktaran Bozbey, ekiplerin yangını bir an önce kontrol altına alabilmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

BURSA'DA ANIZ YANGINI

Pirinç pilavının lapa olmasını önleyen tüyo; 2 dilim eklemek yetiyor Pirinç pilavının lapa olmasını önleyen tüyo; 2 dilim eklemek yetiyor

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde çıkan anız yangını hızla büyürken yangının Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ndeki ormanlık alana sıçradığı öğrenildi. Yangının kampüsünde içinde olduğu ormanlık alana sıçramasının ardından kampüsün içindeki yurtlar tedbir amaçlı bışaltıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bursa Vali'siden yangınla ilgili son dakika açıklamaları geldi.

YANGINA MÜDAHALE DEVAM EDİYOR

Yangının ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip yönlendirildi. Ekiplerin alevlere müdahalesi sürerken yangına havadan ve karadan müdahale edildiği bilgisi paylaşıldı. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, helikopterle müdahalenin sürdüğünü ve bir helikopterin de bölgeye sevk edildiğini aktardı. Ekiplerin alevlerin kampüs içerisindeki binalara sıçramaması için yoğun çaba sarf ettiğini aktaran Vali Demirtaş, ekiplerin yangını bir an önce kontrol altına alabilmek için yoğun şekilde çalıştığını belirtti.

RÜZGARIN ETKİSİYLE YAYILIYOR

OLay yerine giden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'den de yangınla ilgili açıklamalar geldi. Yangının kısa süre içinde kontrol altına alınması temennisinde bulunan Bozbey, yangının büyük bir alanda etkili olduğunu belirtti ve rüzgarın da etkisiyle gitgide yayıldığını söyledi. Bir taraftan kozalak atmasından dolayı yangının ilerlediğini söyleyen Bozbey, 150'ye yakın personelin sahada olduğunu, uçak ve helikopterlerin de ekiplere destek verdiğini aktardı.