Milyonlarca Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailenin faydalandığı Temmuz 2024 nakit destek ödemeleri için süreç başladı. Temmuz ayında sosyal yardım ödemeleri hesaplara zamlı olarak geçiyor. Az önce bakanlık son dakika haberi ile duyurdu. T.C kimlik numarası sonuna göre 4100 TL nakit destek ödemesi hesaplara yattı. Hemen ATM'den bugün ödeme alabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Temmuz 2024 sosyal yardım ödeme takvimini duyurdu. Bakanlık tarafından yapılacak olan ödemelere ilişkin bakan Mahinur Özdemir Göktaş önemli açıklamalar yaptı. Temmuz ayında zamlı olarak hesaplara yatacak olan 65 yaş aylığı ve engelli maaşı ödemeleri başladı. TC kimlik numarası ile yapılan ödemeleri hemen PTT ve ATM'den alabilirsiniz.

BİM’den Yoğurt Süt Peynir Alanlar Dikkat! Mühim Açıklama Geldi BİM’den Yoğurt Süt Peynir Alanlar Dikkat! Mühim Açıklama Geldi

TEMMUZ 2024 ENGELLİ VE YAŞLI MAAŞI ÖDEMELERİ BAŞLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Temmuz 2024 sosyal yardım ödemeleri başladı. Engelli ve Yaşlı maaşı ödemeleri için Bakan Göktaş duyuru yaptı. Temmuz ayı itibariyle toplam 2.7 milyar TL tutarında yaşlılık aylığı ve 2.1 milyar TL tutarında engelli maaşı ödemesi hesapları aktarıldı.

Asgari Ucrete Zam Bekleniyor 25000 Tl Icin Saat 2100 Isaret Edildi

PTT'DEN VE ATM'DEN ÖDEME ALABİLİRSİNİZ

Yaşlılık aylığı ve engelli maaşı ödemeleri başvuru sırasında belirttiğiniz ödeme kanalı üzerinden yapılıyor. Ziraat Bankası IBAN numarası verenler ATM aracılığıyla, vermeyenler ise PTT üzerinden ödeme alabiliyor.

ZAMLI 65 YAŞ AYLIĞI NE KADAR OLDU?

Temmuz ayında memur maaş katsayısının artması ile birlikte 65 yaş maaşı da güncellendi. 65 yaş aylığı yapılan son zamla beraber 4180 TL'ye yükseldi.

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sosyal yardım ödemesi almak isteyenler için başvurular iki şekilde yapılabiliyor. TC kimlik kartı ile birlikte en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na giderek ya da e-devlet girişi yaparak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.