Asgari ücrete Temmuz zammı için tüm kapılar kapanmış ve ara zam olmayacağı açıklanmıştı. Asgari ücrete zam için Aralık ayı işaret edilirken CHP’den zam talepleri gelmeye devam ediyor. CHP Grup Toplantısında kürsüye çıkan CHP lideri Özgür Özel, bir kez daha asgari ücret zammını dile getirdi ve asgari ücrete ek zam için önemli bir çağrıda bulundu. Asgari ücrete zam yapılması gerektiğini vurgulayan Özel,  zam isteyenlerin bu akşam saat 21.00’de evlerindeki ışıkları açıp kapatmasını istedi.

ASGARİ ÜCRET 25 BİN TL OLSUN TALEBİ

Ana muhalefet partisi CHP’de asgari ücret zammı ile ilgili talepler gündeme gelmeye devam ediyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugünkü açıklamasında bir kez daha asgari ücret zammını gündeme getirdi ve asgari ücretin 25 bin TL olmasını talep etti. Türkiye’de çalışanların yüzde 53’ünün asgari ücretli olduğunu söyleyen Özel, ‘Asgari ücretin 25 bin TL olmasını bekliyoruz, istiyoruz. Bu mücadelenin sonuna kadar arkasındayız’ dedi.

ŞOK'ta Sucuk, Peynir, Süt, Kuruyemiş İndirimi Başladı! Cüzdanını Kapan Koşsun Fiyatlar En Dipte ŞOK'ta Sucuk, Peynir, Süt, Kuruyemiş İndirimi Başladı! Cüzdanını Kapan Koşsun Fiyatlar En Dipte

Asgari Ucrete Zam Bekleniyor 25000 Tl Icin Saat 2100 Isaret Edildi-1BAKAN ŞİMŞEK’İ ELEŞTİRDİ

Türkiye’deki asgari ücretli çalışanların oranına dikkat çeken Özel, asgari ücretliye zam yapılmaması konusunda direnildiğini söyledi ve bu konu üzerinden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i eleştirdi. Gündemine asgari ücreti alan Özel, ‘Bir bakan var halen daha asgari ücretliye zam yapılmaması karşısında inatla direniyor. Onu atayan ‘Verme Mehmet’ diyor, ‘Arkanda ben varım’ diyor. Mehmet Şimşek zamma direniyorsa Tayyip Erdoğan diren dediği için direniyordur.’ ifadelerini kullandı. 

Asgari Ucrete Zam Bekleniyor 25000 Tl Icin Saat 2100 Isaret Edildi-2‘ZAM İSTİYORSANIZ IŞIKLARI AÇIP KAPATIN’

CHP Grup Toplantısı’nda kürsüye çıkan ve gündeme dair önemli başlıkları ele alan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, son günlerin en çok tartışılan gündem başlıklarından biri olan asgari ücrete ara zam konusunu da ele aldı. Zam isteyenlere seslenen Özel, ‘Türkiye’yi ayağa kalkmaya davet ediyoruz’ dedi. Bu akşam saat 21.00’i işaret eden CHP lideri, ‘Türkiye’yi ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Asgari ücrete zam istiyorsanız, asgari ücret artsın istiyorsanız bu akşam 21.00’de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Işıklar uzaydan görülecek. Kendinizi gösterin. Zam isteyenler ayağa kalksın. Zammı söke söke alacağız.’ dedi.