Emekli destek paketi ile ilgili yeni gelişmeler son dakika olarak duyuruldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni refah paketi ile birlikte tüm emekliler Pazartesi gününden itibaren 1 ay boyunca O uygulamadan bedava yararlanabilecek. 4A 4B 4c emeklisi olmak hiç fark etmiyor.

Emekliye refah paketi son dakika gelişmeleri açıklanmaya devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Geçtiğimiz aylarda başlanan düzenlemenin ayrıntılarını duyurdu.com yeni destek paketi ile birlikte Türkiye genelindeki tüm emeklilerin refah düzeyi artırılacak, ulaşım gıda giyim market alışverişi gibi destekler sağlanacak. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren Yeni düzenlemede yeni bir gelişme daha var.

SGK’dan Tüm Emeklileri İlgilendiren Karar! Maaşlarda Devrim Gibi Değişiklik SGK’dan Tüm Emeklileri İlgilendiren Karar! Maaşlarda Devrim Gibi Değişiklik

1 TEMMUZ PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

4A 4B 4C ayrımı olmadan tüm emekliler için 1 Temmuz Pazartesi günü yeni uygulama başlıyor. Yeni destek paketi ile birlikte emekliler 1 ay boyunca bu uygulamadan ücretsiz olarak faydalanma fırsatına sahip olacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre emekliler 2023-2024 akademik yılının sonuna kadar yani temmuz ayı boyunca 1 ay süreyle KYK yurtlarında ücretsiz konaklama fırsatı yakalayacak. Konaklama fırsatı tatil bölgeleri içinde geçerli olacak.

81 İlde Emekliye Müjde! 1 Temmuz Pazartesi’den İtibaren Tamamen Bedava Oldu 1

BAKAN IŞIKHAN EMEKLİYE MÜJDEYİ DUYURDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan milyonlarca emekli için güzel haberi duyurdu. Yaz ayları boyunca KYK yurtlarının boş kaldığını dile getiren bakan Vedat Işıkhan'ın, bu süre içerisinde yurtları emeklilere tahsis etmeye karar verdiklerini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın açıklaması şu şekilde:

"KYK yurtları, yaz döneminde boş oldukları süre boyunca emeklilerimize bir ay süreyle ücretsiz konaklama imkanı sunacak. Ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı tüm tesisler de emeklilerin ücretsiz olarak kullanımına açılacak,".

EMEKLİLERİN BAŞVURU YAPMASI GEREKİYOR

KYK yurtlarında konaklamak için emekli vatandaşların başvuru yapmaları gerekiyor. 81 ilde geçerli uygulama kapsamında emekli vatandaşlar başvuru işlemlerini Gençlik ve Spor Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerinden ya da e-devlet aracılığıyla yapabilecekler. Bir ay boyunca sürecek olan ücretsiz konaklama fırsatından SSK bağ-kur memur emeklisi fark etmeden tüm emeklilerin yararlanma şansı bulunuyor.