İzmir’in 5 ilçesinde meydana gelen orman yangınlarını kontrol altına alabilmek için ekiplerin çalışmaları sürüyor. İzmir’in Selçuk ilçesindeki yangın sebebiyle Selçuk-Kuşadası karayolu trafiğe kapatılmıştı. Ekiplerin yangına müdahalesinin ardından ulaşımın kontrollü olarak sağlanmaya başladığı aktarılmıştı. Yangının ilerlediği Kuşadası’nda ise mahallede bulunan 2 otel ve evler ile Selçuk Belediyesi’ne ait olan bir hayvan barınağı tahliye edildi. Bölgeden son dakika gelişmeleri aktarılırken Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın da İzmir’e doğru hareket ettiği bilgisine yer verildi.

İZMİR’DE 5 NOKTADA YANGIN

İzmir’de meydana gelen yangınlar tüm Türkiye’nin gündeminde. Türkiye, İzmir’deki orman yangınlarını büyük bir üzüntüyle takip ediyor. İzmir’de tam 5 noktada meydana gelen yangınlara müdahaleler devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangınlarla ilgili yaptığı açıklamada; ‘İzmir’de devam eden Selçuk, Menderes, Torbalı, Menemen ve Çeşme yangınlarına 11 uçak, 27 helikopter, 171 arazöz ve iş makinesi ile 972 personel sevk edildi’ ifadelerine yer verdi.

Yangin Tam 5 Noktada Etkili Oldu Bakan Yumakli Izmire Gidiyor-1BAKAN YUMAKLI İZMİR’E HAREKET ETTİ

İzmir’de 5 noktada çıkan yangınlara müdahale hız kesmeden sürerken Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Bakan İbrahim Yumaklı’nın yangınları yerinde incelemek üzere İzmir’e hareket ettiği duyuruldu. 

DEPREM SON DAKİKA! AFAD duyurdu 7 Temmuz 2024 son deprem DEPREM SON DAKİKA! AFAD duyurdu 7 Temmuz 2024 son deprem

Yangin Tam 5 Noktada Etkili Oldu Bakan Yumakli Izmire Gidiyor-2