Gitar, müzayedede 466 bin TL'ye satıldı.
Teoman, çevrimiçi olarak gerçekleşecek olan Bosphorus Art Society, 'Cash on the Table' müzayedesi çerçevesinde 30 yıllık gitarını satışa koydu. Sanatçının gitarı binlerce liraya alıcı buldu.

Teomanin 30 Yillik Gitari Satilarak Elde Edilen Geliri Cocuk Esirgeme Kurumuna Bagislandi-1

Gazete Magazin'de yer alan bir habere göre, Teoman'ın gitarı geçtiğimiz akşam gerçekleşen müzayedede tamı tamına 466 bin TL'ye satıldı. Sanatçının 30 yıldır bestelerini yaptığı efsane gitarından elde edilen tüm gelir ise Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlanarak çocuklar için harcanması sağlanacak. Teoman daha önce yaptığı bir açıklamada mirasının dörtte birini çocuklara bağışlayacağını dile getirmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da Teoman'a teşekkür ederek "Sanat dünyamızın değerli ismi Teoman'ın mirasının bir bölümünü devletimizin himayesi altında bulunan çocuklara bağışlayacağını ifade etmesinden büyük mutluluk duydum. Örnek oluşturacağını umduğumuz bu kadar nedeniyle teşekkür ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Herkes Melissa Vargas’ın son halini konuşuyor Herkes Melissa Vargas’ın son halini konuşuyor

TEOMAN HAKKINDA
Fazlı Teoman Yakupoğlu  20 Kasım 1967, İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır, Türk rock müzik sanatçısı ve söz yazarıdır. Teoman 20 Kasım 1967 tarihinde İstanbul'un Tünel semtinde doğmuş olan şarkıcı, ailesinin tek çocuğudur. Ailesi Giresunludur. Avukat olan babası, sanatçı 2,5 yaşındayken ölmüştür. Ataköy Lisesi'ni bitirmiştir. Lisans öğrenimi için Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji bölümüne kaydoldu ve bu bölümü bitirmiştir. Yüksek lisansını ise İstanbul Üniversitesi'nde kadın araştırmaları üzerine yapmak istedi fakat "Çizgi Romanda Kadının Rolü" konulu tezi beğenilmeyince yarım kalmıştır.