TV100'ün canlı yayınına konuk olan Sinan Oğan, yaptığı açıklamalarla kısa sürede gündemin ilk sıralarına yerleşen Sinan Oğan, CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile seçim döneminde yaptığı görüşmeden bahsetti ve görüşmenin tüm detaylarını anlattı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı ile hem destek hem de eleştiri alan Sinan Oğan, seçim döneminde Kılıçdaroğlu ile arasında geçen diyalogları ilk kez anlattı.

Uysal: Mersin’de 7 Kişiden 1’i Sığınmacı Uysal: Mersin’de 7 Kişiden 1’i Sığınmacı

SİNAN OĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU İTİRAFI

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhur İttifakı’nı destekleyen Sinan Oğan, o dönemden bu yana gündemde yer almaya devam ediyor. Kimisinden destek kimisinden ise eleştiri alan Sinan Oğan, konuk olduğu TV programında o dönem CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarında geçen diyalogları ilk kez paylaştı. Sinan Oğan’ın Kılıçdaroğlu itirafı ise kısa sürede sosyal medyanın gündeminde de ilk sıraya yerleşti. 

Sinan Ogan Canli Yayinda Itiraf Etti Secimden Once Gorustugu Isimle Konustuklarini Anlatti-1KILIÇDAROĞLU’NUN VAADİNİ AÇIKLADI

Seçim döneminde Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarından bahseden Oğan, dönemin CGP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimde kendisine destek vermesi karşılığında Ümit Özdağ’a yaptığı teklifin alasını teklif ettiğini söyleyen Sinan Oğan, ‘Ben devlet adamıyım. Meclis çoğunluğunu sağlayamayan Millet İttifakı’nı desteklemek ülkede büyük bir kriz doğurur. Kılıçdaroğlu’nun teklifini kabul etseydim bakanlıklarım olacaktı. Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı ve üç bakanlık alacaktım.’ dedi. 

Sinan Ogan Canli Yayinda Itiraf Etti Secimden Once Gorustugu Isimle Konustuklarini Anlatti-2SİNAN OĞAN’DAN GÜNDEM OLAN AÇIKLAMALAR

Kendisinin bu ülkeyi krize girmekten kurtardığını söyleyen Sinan Oğan, çarpıcı açıklamalarıyla gündeme bomba gibi düştü. Kılıçdaroğlu ile aralarında geçen diyaloğu da paylaşan Oğan, ‘Kılıçdaroğlu’na, ucu ucuna kazandığımız bir seçimde parlamento da arkamızda yok, nasıl yöneteceğiz bu ülkeyi diye sordum. Bana; yönetemeyeceğiz, kriz çıkar dedi.’ ifadelerini kullandı.