Sigara fiyatlarına 10 TL zam geleceği iddiası tiryakilerini üzdü. En ucuz sigaranın 40 TL’ye kadar dayandığı dönemde sigaraya yeni zam haberi gündem olurken sigara tiryakileri ise zam iddialarını yoğun bir şekilde araştırmaya başladı. Sigaraya 10 TL birden zam geleceği iddiası ile ilgili araştırmalar sürüyor. Sigara zammı ne zaman gelecek, sigara fiyatları 10 TL birden artacak mı soruları arama motorlarındaki yerini aldı. İşte sigaraya yeni zam iddiasıyla ilgili tüm detaylar…
SİGARAYA ZAM YOLDA
Seçim gündemi devam ederken 14 Mayıs’ta yapılan ve adayların yeterli oyu alamamasıyla 2. tura kalan seçimlerin ardından gözler 28 Mayıs’a çevrilirken Seçimin 2. turu öncesinde para piyasalarında olumsuz bir seyir görüldüğü kaydedildi. Seçimin 2. tura kalması para piyasalarını olumsuz etkilerken sigaraya zammın yolda olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Sigara tiryakilerini yıkan zam iddiası gündemdeki yerini korurken gelecek zam oranını duyanlar ikinci bir şok yaşadı.
SİGARAYA 10 TL’LİK ZAM BEKLENTİSİ
Son zamanlardaki zam yağmurundan etkilenen sigara fiyatları gelen son zamla birlikte artışa geçmiş ve tiryakilerini üzmüştü. Şimdi sigaraya yeni zam beklentisi olduğu iddiaları sigara tiryakilerine yeni bir şok yaşattı. Tekel sektör kaynaklarından aktarılan bilgiye göre sigara fiyatlarına 5-10 TL arası bir zam bekleniyor. Bu zammın seçim öncesinde beklendiğini belirten kaynaklar, seçimler sebebiyle zammın ertelendiğini belirtiyor.
SİGARA FİYATLARI 40-50 TL’YE DAYANACAK İDDİASI
Sigaraya gelen son zamla beraber 30 TL’yi aşan 40 TL’ye dayanan sigara fiyatlarında yeni zam iddiası fiyatların kaç TL’ye kadar çıkacağı merakını beraberinde getirdi. Sigara fiyatlarında beklenen 5-10 TL’lik zamla beraber fiyatların daha da artacağı haberi sigara tiryakilerine büyük bir şok yaşatırken fiyatların ne kadar yükseleceği ve fiyatların zamdan nasıl etkileneceği merak edilmeye başlandı. Tekel sektör kaynaklarından gelen iddialara göre sigara fiyatları beklenen bu zamla beraber 40-50 TL’ye dayanacak. Henüz zam konusunda ve zammın ardından fiyatların nasıl bir hal alacağı konusunda gelen resmi bir açıklama yok. Zam iddiaları gündemde yer almaya devam ederken sigara tiryakilerinin gözü de beklenen zam haberine çevrildi.

İşte karşınızda yeni Mustang İşte karşınızda yeni Mustang