Konserde kabarık elbisesiyle adeta büyüleyen Sam, annesi Leman Sam ile Gül Güzeli şarkısına beraber düet yaptı. Yasak Elma dizisindeki rolüyle geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran şarkıcı Şevval Sam, sanat hayatının 30. yılını Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde düzenlenen konserle kutladı.

Sevval Sam Sanat Hayatinin 30 Yilini Annesiyle Yaptigi Duetle Kutladi-1

“ELİMDEN GELENİ YAPTIM”

Şevval Sam konser öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelerek, kariyerindeki 30 yılın nasıl geçtiğini ve duygularını anlattı. Şevval Sam, son 30 yılı şarkılarla gözden geçirmeyi istediğini ifade ederek, "30 yılı geçirirken anlamadım ama dönüp baktığım zaman, hakkını vermek için müzikle, sanatla elimden geleni yaptığımı, mesleğimle her zaman dürüst bir ilişki kurduğumu ve izleyiciye, dinleyiciye de dürüst davrandığımı, yaptığımla söylediğimin çelişmemesi için emek verdiğimi görüyorum. Bana verilmiş bu hediyeye layık olmak için elimden geleni yaptım. Kendimi geliştirmek, bir şeyler öğrenebilmek için çalıştım. Her zaman dürüst oldum ve yaptığım her şeyi izleyiciyle, dinleyiciyle paylaştım. Bu hem beni iyileştirdi hem de geliştirdi ve büyüttü" ifadelerini kullandı. Hayatta her zaman keşkelerin olduğunu söyleyen  Şevval Sam, "Bütün hayatım keşkeleri minimumda tutabilmek amacıyla icabında hata yapmaktan korkmayarak, icabında risk alarak geçti. Yaptığım hatalar da dahil olmak üzere her şeye iyi ki diyorum. Keşkeler olmasın diye çok çalışıyorum. Çalışıyorum çünkü hem işimi çok seviyorum hem de hayal kuruyorum. Şu zamana kadar hayalini kurup da ulaşamadığım, yapmak isteyip yapamadığım hiçbir şey olmadı çok şükür” dedi.

Filiz Akın'dan seneler sonra gelen itiraf; sevişme sahnesi… Filiz Akın'dan seneler sonra gelen itiraf; sevişme sahnesi…

Sevval Sam Sanat Hayatinin 30 Yilini Annesiyle Yaptigi Duetle Kutladi-2
“KAYNAĞIMA DÖNMEYE VE BESLENMEYE İHTİYAÇ DUYUYORUM”

Sam, gelecek yıl uzun süreli bir durma hali yaşayabileceğini söyleyerek, "Planladığım şeyler var ama tabii 'Kul plan yapar, Mevla'm gülermiş' diye bir laf var. Biraz kaynağıma dönmeye ve beslenmeye ihtiyaç duyuyorum. İşime kafa patlatmadığım zaman yeni fikirler aklıma gelmiyor. Vakit olmadığında kendimi gözden geçiremiyorum. Biraz duracağım ve hikayemi gözden geçireceğim. Bugün 30. yıl, bu konserle belki de bir sıfırlanma yaşayacağım ve yeniden başlayıp bir hikaye yazacağım. Bakalım önümüzdeki 130 yılın hikayesi nasıl olacak” şeklinde konuştu. Konserde dinleyicilere hediye edilen kartpostal ve mendillerde yazan manileri kendisinin kaleme aldığını belirten sanatçı, "30 yıl içerisinde çok farklı şarkılar söyledim. Ben hayatı şarkılarla ve yaptığım işlerle keşfettim. Aslında bu bir teşekkür konseri ve bunu hep birlikte paylaşacağız."  Şevval Sam'a 30. yıl konserinde annesi Leman Sam ve oğlu Taro Emir Tekin ile dostları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Ünlü sanatçı müziğe başlama hikayesini anlatarak  "Süper Baba ile başlayan hikaye, aslında kurguladığım bir şey değildi. Ama bir paketle geliyorsunuz ve içinizde öyle bir enerji oluyor ki ona mani olamıyorsunuz. Kimse benden beste istemedi ama ben 1998'de iki şarkı yaptım ve ikisini de Türkiye'nin en iyi seslerinden biri söyledi. Bendeki şansa bakın ki o en iyi ses benim annem Leman Sam" ifadelerini kullandı. Sam, konuşmasının sonrasında "Anneciğim izin verirsen seninle hava atabilir miyim?" diyerek Leman Sam'ı sahneye davet etti ve ikili "Gül Güzeli" parçasını beraber seslendirdi.