Henüz 22 yaşında olan Savaş Ağaoğlu, Ankara Sincan'da doğmuş ve Ankara Polatlı'daki Milli Savunma Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Şu anda Şanlıurfada Ağaoğlu, uyuşturucu ile mücadelede adeta bir efsane haline gelmiştir. 

Gösterdiği üstün çabalar ve liderlik vasıflarıyla bölgede büyük ses getiren operasyonlara imza atmıştır. Uyuşturucu kaçakçılığı ve kullanımını önlemeye yönelik gerçekleştirdiği operasyonlar, tonlarca uyuşturucunun ele geçirilmesini ve birçok suç ağının çökertilmesini sağlamıştır. Genç yaşına rağmen, cesareti ve stratejik dehasıyla meslektaşları ve üstleri tarafından büyük takdir toplamaktadır.

Her Mekana Uyum Sağlayan Çözümler Her Mekana Uyum Sağlayan Çözümler

Uyuşturucu ile mücadeledeki katkıları, Savaş Ağaoğlu'nun topluma olan bağlılığını ve hizmet aşkını ortaya koymaktadır. Bu genç kahraman, kısa sürede büyük zaferler kazanmış ve gelecekte de önemli başarılara imza atacağına dair güçlü bir umut vermektedir.

Savaş Ağaoğlu ayrıca, ŞAMED Şanlıurfa Uyuşturucu ile Mücadele Derneği'ni kurarak, bu alanda sivil toplum çalışmalarına da öncülük etmektedir. Onun liderliğinde, Şanlıurfa'da uyuşturucuya karşı verilen savaşta yeni bir dönem başlamıştır.