Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz bölgesindeki beş il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Artvin, Giresun, Ordu, Rize ve Trabzon'da sağanak yağış bekleniyor ve vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimleri ile Akdeniz'in iç kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu hava hakim olacak. Özellikle Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sinop, Tokat, Van'ın doğusu ve Hakkari çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Mustafa Sarıgül; Leşlerin heveslerini kursaklarında bırakacağım Mustafa Sarıgül; Leşlerin heveslerini kursaklarında bırakacağım

"SARI" KODLU UYARI

Kuvvetli yağış beklentisi nedeniyle Artvin, Giresun, Ordu, Rize ve Trabzon için "sarı" kodlu uyarı yapıldı. Bu uyarı, hava durumu potansiyel tehlike oluşturduğunda kullanılan ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirten bir işarettir.

RÜZGAR VE HAVA SICAKLIKLARI

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu’da ise kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren kuzey ve iç kesimlerde biraz azalacağı, kuzey kesimler ile zamanla iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, güney ve batı kesimlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği belirtiliyor.