Merih Demiral geliyor! Süper Lig devi EURO 2024’e damga vuran yıldız için harekete geçti Merih Demiral geliyor! Süper Lig devi EURO 2024’e damga vuran yıldız için harekete geçti

Milliler 16 yıl sonra Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finale adını yazdırmayı başardı. Millilerin iki golü de tecrübeli isim Merih Demiral'dan gelmiş oldu. 2024 Avrupa Şampiyonası'nda yoluna tüm hızıyla devam eden A Milli Futbol Takımımız, son 16 turu mücadelesinde Avusturya ile karşılaşma yaşadı.

Milliler Ceyrek Finalde-1

Mücadele Merih'in 1. ve 59. dakikalarda attığı gollerle Ay-Yıldızlılar'ın 2-1 üstünlüğü ile noktalandı.
Bu sonucun sonrasında milli takımımız 16 yıl sonra Avrupa Şampiyonası'nda adını son 8 takım içerisine yazdırmayı başararak adeta tarih yazdı. Hollanda Milli Takımı, Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2024) son 16 turunda Romanya'yı eleyerek çeyrek finale çıkmayı başardı ve Milli Takımımızın rakibi oldu. A Milli Takım formasıyla çıktığı 48 maçta 3. golünü atan Merih Demiral, Ay-yıldızlılar'ın Avrupa Şampiyonları'ndaki en erken golünü de atmış oldu. Türkiye, Avusturya karşısında çıktığı mücadelede 1964'ten bu yana bir eleme maçında 20 yaş altı iki oyuncuya ilk 11'de yer veren ilk ülke olarak kayıtlara geçti.

Milliler Ceyrek Finalde-2
Avusturya ile Türkiye arasında oynanan karşılaşmada tribünler yüzde yüz oranında doldu.
Kapasitesi 40 bin olan Leipzig Stadı'ndaki karşılaşmada tribünlerin büyük bölümünde Türk taraftarlar yerini aldı. Ay-yıldızlı forma ve bayraklarla tribünde yer alan taraftarlar, milli takıma büyük bir coşkuyla destek verdi.