Avusturya-Türkiye maçına damgasını vuran Milli yıldızımız Merih Demiral, attığı golün ardından sevincini ‘Bozkurt’ işareti yaparak yaşamıştı. Merih Demiral’ın yaptığı bozkurt işareti UEFA’yı harekete geçirdi. Merih Demiral hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlatıldı. Kısa sürede gündem olan bu olaya tepkiler çığ gibi büyüyor. 

UEFA’DAN MERİH DEMİRAL’A SORUŞTURMA

Fenerbahçe'den Galatasaray'a olay yaratacak gönderme Fenerbahçe'den Galatasaray'a olay yaratacak gönderme

2 Temmuz 2024 Salı akşamı oynanan Avusturya-Türkiye maçına Merih Demiral damgasını vurdu. Attığı 2 muhteşem golle Milli Takımımıza galibiyeti getiren Demiral, gol sevincini ‘Bozkurt’ işareti yaparak göstermişti. Merih Demiral’ın bozkurt işaretli gol sevinci kısa sürede sosyal medyada da gündem olmuş ve Türk futbolseverler o kareleri paylaşmaya başlamıştı. Göğsümüzü kabartan gollerle çeyrek final biletini getiren Demiral’a UEFA tarafından soruşturma başlatıldı.

Merih Demiral Bozkurt Isareti Yaparak Sevinmisti Uefa Sorusturma Baslatti-1UEFA’DAN AÇIKLAMA GELDİ

UEFA’dan Merih Demiral ile ilgili yapılan açıklamada; ‘2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya’nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu Avusturya-Türkiye karşılaşmasıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral’ın iddia edilen uygunsuz davranışları nedeniyle UEFA Disiplin Yönetmeliği’nin 31 (4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır. Konuyla ilgili olarak ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi verilecektir.’ denildi.