Kayseri’de yaşandığı aktarılan olayda yüzüne kar maskesi takan bir şahsın yüzde 90 zihinsel engeli bulunan bir kadını takip etmeye başladığı ve kadına cinsel saldırıda bulunduğu öğrenildi. Olayın ardından kar maskeli sapığın yakalanması için özel ekip oluşturuldu ve 70 saatlik kamera kaydı incelendi. Oluşturulan özel ekip ile yeri tespit edilen şüphelinin saldırı anında kullandığı kar maskesi ile gözaltına alındığı bilgisine yer verildi.

ZİHİNDEL ENGELLİ KADINI TAKİP EDİP SALDIRMIŞ

Olay, Kayseri’de meydana gelirken aktarılan bilgilere göre 56 yaşındaki yüzü kar maskeli sapık M.K., yüzde 90 zihinsel engelli bir kadını takip ederek cinsel saldırıda bulundu. Yapılan ihbar üzerine harekete geçen Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından şahsın yakalanması için özel bir ekip kuruldu.

Pençe-Kilit bölgesinde Uzman Çavuş Cebrail Acar şehit düştü Pençe-Kilit bölgesinde Uzman Çavuş Cebrail Acar şehit düştü

ADRESİNE OPERASYON DÜZENLENDİ

Ekipler, yüzü kar maskeli saldırganı yakalamak için 70 saatlik güvenlik kamera görüntüsünü inceledi ve şüpheli şahsın adresini tespit etti. Adresi belirlenen şüphelinin evine operasyon düzenlendi ve M.K., saldırı anında kullandığı kar maskesi ile yakalanarak gözaltına alındı. Yaşanan cinsel saldırı olayının güvenlik kamerasına yansıdığı aktarılırken polis ekipleri tarafından gözaltına alınan şahıs Emniyete götürüldü.