İşiniz yoksa bu saatlerde sakın dışarı çıkmayın! Son zamanların en kuvvetlisi yaşanacak İşiniz yoksa bu saatlerde sakın dışarı çıkmayın! Son zamanların en kuvvetlisi yaşanacak

İzmir’de yaşanan orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale edildi. Yangın haberinin ardından İzmir’e giden Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bölgedeki son durumu aktardı. Selçuk ve Menderes’teki yangınların kontrol altına alındığını duyuran Bakan Yumaklı, yangında yaralanan vatandaş ve yanan ev olmadığını da belirtti. 

ALEVLERE GECE GÜNDÜZ MÜDAHALE SÜRDÜ

İzmir’in Selçuk ve Menderes ilçelerinde çıkan orman yangınları rüzgarın da etkisiyle şiddetini artırdı. Selçuk-Kuşadası karayolu kenarındaki ormanlık alanda çıkan yangına müdahale hem havadan hem de karadan gece gündüz sürdü. Yangının güçlükle kontrol altına alındığı bilgisine yer verilirken yangında yaralanan vatandaş ve yanan ev olmadığı bilgisine de yer verildi. Yangın haberlerinin ardından İzmir’e hareket eden Bakan Yumaklı’dan önemli açıklamalar geldi.

Izmir Yangin Son Durum Yanginlar Insan Kaynakli Gozaltilar Var-1YANGINLAR İNSAN KAYNAKLI

Bölgeden son durumu aktaran Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Selçuk, Menderes ve Çeşme’de alevlerle mücadele edildiğini ve an itibarıyla 3 yangının da kontrol altına alındığını duyurdu. Önümüzdeki hafta bölgede şiddetli rüzgar beklentisi olduğunu söyleyen Bakan Yumaklı, dikkat edilmesi konusunda da uyarı yaptı. Şu anda aktif bir yangın bulunmadığını söyleyen Bakan İbrahim Yumaklı, Selçuk ve Menderes yangınlarının insan kaynaklı olduğunu belirtti ve çok ağır yaptırımlar uygulanacağını söyleyerek şüphelilerin gözaltına alındığının bilgisini de verdi.