Del Burgo, bu iddiaları desteklemek için sosyal medyada Letizia'nın hamilelik fotoğrafını yayınladı. İspanya kraliyet makamı iddialara ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bu skandal, İspanyol monarşisinin geleceği hakkındaki tartışmaları alevlendirdiği bir dönemde ortaya çıkmış oldu. İddialara göre, İspanya Kraliçesi Letizia, Kral Felipe ile evliliğinin ilk zamanlarında eski bir arkadaşı olan ve daha sonra eniştesi olacak olan Jaime del Burgo ile ilişki yaşadı.

Demet Akalın pahalılığa isyan etti: Herkes Yunanistan’a kaçıyor! Demet Akalın pahalılığa isyan etti: Herkes Yunanistan’a kaçıyor!

Ispanya Kralicesi Hakkinda Bomba Iddia-1

Del Burgo, Letizia'nın evliliği öncesinde ve sonrasında da ilişkiyi devam ettirdikleri iddia ettiğini sosyal medyada bir hamilelik fotoğrafı yayınlayarak destekledi. Bu iddialar, del Burgo'nun kraliyetle ilgili yeni bir kitapta yaptığı açıklamalarla gündemde yerini aldı. İspanya kraliyet makamı, del Burgo'nun iddiaları hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Del Burgo ayrıca, İspanya'nın gizli servisinin kendisini beş yıl boyunca gözetim altında tuttuğunu ve İsviçre'deki evine baskın düzenlediğini ileri sürdü.

Ispanya Kralicesi Hakkinda Bomba Iddia-2
Felipe ve Letizia'nın düğününde tanıklık eden del Burgo, Letizia'nın evlenmeden önce kendisinden ayrılmamasını istediğini öne sürdü. Del Burgo daha sonra kraliçenin kız kardeşi Telma Ortiz ile nikah masasına oturdu ve çift iki yıl sonra yollarını ayırdı. İspanyol monarşisinin geleceği hakkında şüphelerin arttığı bir dönemde ortaya çıkan bu iddialar, eski Kral Juan Carlos'un mali işlerinin soruşturma altında olduğu ve Kral Felipe ve Kraliçe Letizia'nın saltanatlarını sağlamlaştırmaya çalıştığı bir zamana denk gelmiş oldu. Letizia, son zamanlarda görünürlüğünü artırmış ve zihinsel sağlık konularına dikkat çekmeyi amaçlayan etkinliklerde aktif rol almıştır. Juan Carlos'un mali işlerinin soruşturulduğu bir dönemde, Felipe'nin 2014'te tahtı oğlu Felipe'ye devrettiği bilinmektedir.