Artan gıda fiyatları, kira, ev giderleri gibi çok sayıda temel ihtiyaç emeklilerin günlük yaşamında maddi zorlukları beraberinde getirebiliyor. Her geçen gün değişen fiyatlar karşısında biraz daha maddi olarak zorluk yaşayan emeklilere verilen destekler artırılmaya çalışılıyor. Emekli vatandaşların günlük yaşamını daha iyi şartlarda sürdürebilmesi için emeklilere özel destek ödemeleri için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Şişli Belediyesi’nden de emeklilerin cebini rahatlatacak özel bir destek haberi geldi.

EMEKLİLERE 5000 TL PAZAR DESTEĞİ

Haziran ayının sonlarında artık Temmuz ayına doğru yaklaşılırken emekli vatandaşlar da Temmuz ayı zam oranını heyecanla beklemeye başladı. 2024 Temmuz ayında emekli aylıklarına yapılacak zam merakla beklenirken artan fiyatlar karşısında maddi güçlük yaşayan emeklilere yetkililerden destek çalışmaları sürüyor. Ülke genelindeki farklı belediyeler de emekliler için elini taşın altına koyuyor. Belediyelerin emekli vatandaşlara yönelik güncel destek projeleri merakla takip edilirken Şişli Belediyesi’nden örnek bir çalışma geldi. Şişli Belediyesi, emeklilere yönelik 5000 TL’lik Pazar alışverişi desteği başlattı.

Emekliye Büyük Cumhurbaşkanı Müjdesi! İLAVE ZAM İçin Son Kararı Verdi Emekliye Büyük Cumhurbaşkanı Müjdesi! İLAVE ZAM İçin Son Kararı Verdi

PAZAR ALIŞVERİŞİ DESTEĞİ BAŞVURU DETAYLARI

Şişli Belediyesi, dar gelirli emekli vatandaşlara özel 5 bin TL’lik Pazar alışverişi desteği başlattı. Belediye tarafından sağlanacak olan bu desteğin kişi başı hane halkı geliri bir asgari ücretin üçte birinden az olan hanelerde yaşayan 60 yaş ve üzeri emekli vatandaşlar için geçerli olacağı bilgisine yer verildi. Söz konusu Pazar alışverişi desteği yılda bir kereye mahsus olarak uygulanacak. Dar gelirli emeklilere yönelik başlatılan 5000 TL Pazar alışverişi desteğine başvuru için Şişli Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden ya da telefon hattı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

BAŞVURULAR TEMMUZ AYINDA

Emeklilere Pazar alışverişi desteğine başvuruların Temmuz ayında gerçekleştirileceği belirtiliyor. Başvurulardan hemen önce ise başvuru için gerekli olan belgeler araştırılıyor. Belediyenin bu desteğine başvuruda bulunacak olan emeklilerin nüfus cüzdanı fotokopisi, e-Devlet sistemi üzerinden alabilecekleri ikametgah, emekli aylık bilgisi, tapu bilgisi sorgulama, adıma tescilli araç sorgulama gibi belgelerini tamamlayarak başvurularını yapmaları gerekiyor. Yapılacak başvuruların ardından Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden alınacak olan gerekli belgelerin de yanlarında olması gerekiyor. Emeklilere yönelik Pazar alışverişi desteği ile ilgili tüm detaylar ve gelişmeler için Şişli Belediyesi’nin yaptığı duyuruları takip edebilirsiniz.