Bankalara yeni talimat! KKM’de parası olanları yakından ilgilendiriyor Bankalara yeni talimat! KKM’de parası olanları yakından ilgilendiriyor

Emeklilere bir müjde de PTT'den geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, emekliler yılına özel yeni kampanyayı resmen duyurdu. Böylelikle market ve ulaşım da sağlanan avantajların ardından bir kolaylık da lojistik seköründe sağlandı. PTT, yurt içi kargo gönderimlerin tamamında emeklilere yüzde 20'lik indirim yapacağını açıkladı ve kampanyayı resmen duyurdu. 

"2024 Emekliler Yılı-Türkiye Yüzyılı'nın Emektarları Projesi" kampanyasını başlattı. Bu kapsamda hizmete alınan olanaktan yararlanmak isteyen emekliler PTT merkezlerine giderek T.C. kimlik numaralarını söyleyerek kampanyaya dahil olabilir ve daha ucuza kargo gönderebilir. 

5 ADET HAKKI BULUNUYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu kampanya çerçevesinde, standart kargo ve adrese teslim avantajı için 30 günlük periyotta maksimum 5 adet yurt içi gönderimi için yüzde 20 indirimin gerçekleşeceğini açıkladı.

Ptt (2)-1

Bakan yüzde 20'lik indirim kampanyasının "Emekliler Yılı" ilan edilmesi üzerine devreye alındığı belirtti ve yeni müjdelerin de geleceğinin işaret fişeğini resmen yaktı. Sadece PTT kargo gönderimi değil, tren ve şehirlerarası otobüslerde de indirim uygulamasının süreceğini ve farklı müjdelerin de geleceğini açıkladı. 

Fakat bildiğiniz üzere en düşük emekli maaşının 10 bin TL'de kalması emeklilerin en büyük sorunu olarak görülüyor. Her ne kadar farklı kampanyalar düzenlense ve avantajlar ortaya çıksa da emekliler şu an için en çok maaşlarının en azından enflasyon rakamlarına göre artmasını talep ediyor ve asgari ücret seviyesini görmek istiyor.