Yemek kartı kullanımı ülkemizde oldukça yaygındır. Pek çok işveren, çalışanlarına iş yerinde yemek vermek yerine daha verimli bir alternatif olan yemek kartlarını tercih ediyor. Ayrıca yemek kartları, restoran ve lokantada yemek yemenin yanında gıda alışverişlerinde de geçerli olduğu için çalışanlar tarafından da verimli bir şekilde kullanılıyor. TokenFlex ise dijital bir yemek kartı olmasıyla bu verimliliği artırıyor ve kullanıcıların plastik kart ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Peki, dijital yemek kartı nedir ve nasıl kullanılır?

Dijital Yemek Kartı Nedir? 

Dijital yemek kartı, geleneksel yemek kartlarının sanal bir şekilde kullanılabilmesini sağlayan ve fiziki kart taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran bir çözümdür. Yemek kartı, gıda ve yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılan alışverişlerde kullanılan ve işverenler tarafından çalışanlara verilen bir yan haktır. Dijital yemek kartı çözümü sayesinde fiziki plastik karta gerek kalmadan çalışanlara yemek bakiyesi vermek mümkündür. Çalışanlar da fiziki karta ihtiyaçları kalmadan yemek ve gıda alışverişlerinin ödemelerini dijital kartları ile yapabilirler. 

İŞ İNSANI İBRAHİM HALİL KAÇAK İŞ İNSANI İBRAHİM HALİL KAÇAK

Tamamen Dijital TokenFlex Yemek Kartı Nedir? 

TokenFlex, Türkiye’nin tamamen dijital ilk yemek kartı olarak hizmet veriyor. Tamamen dijital olması, herhangi bir fiziksel kartın olmaması anlamına geliyor. Bu durum sayesinde yemek kartının kaybolması ve çalınması gibi riskler ortadan kalkıyor. Ayrıca kullanıcılar, yanlarında fiziki bir kart taşımak zorunda da değil. Yani TokenFlex’te yemek kartını evde unutmak gibi bir problem de yaşanmıyor.

TokenFlex kullanıcıları, tüm süreçleri mobil uygulama üzerinden kolayca takip edebiliyor. Ödemesini TokenFlex Mobil Uygulaması üzerinden temassız bir şekilde gerçekleştirebilen kullanıcılar, yemek kartının yanında TokenFlex üzerinden verilen hediye kartlarını da aynı uygulama içerisinde kullanabiliyor. 

Tamamen güvenilir bir ödeme deneyimi sunan dijital TokenFlex yemek kartı, Koç Holding çatısı altındaki Token Finansal Teknolojiler güvencesiyle hizmet veriyor. Token Finansal Teknolojiler ise yemek kartı dışında Beko markalı yazar kasa POS cihazları ve Ödero markası altındaki sanal POS çözümleri ile hem fiziki hem de dijital alanlarda işletmelerin ödeme süreçlerini yönetiyor. 

TokenFlex Yemek Kartı Nasıl Kullanılır? 

TokenFlex yemek kartını kullanabilmek için tek yapılması gereken, cep telefonuna TokenFlex Mobil Uygulaması’nı indirmek. Kart kullanıcıları, üyelik oluşturup mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra yemek kartlarını ekranda görebilirler. Kartla ilgili bakiye, harcamalar, anlaşmalı noktalar ve kampanyalar da yine aynı uygulama içerisinden görülebilir. 

Kullanıcılar, TokenFlex’in Türkiye genelindeki binlerce üye iş yerinden birine giderek özgürce alışverişi yapabilir. Alışveriş sonrası ödeme için kasaya gelen kullanıcı, mobil uygulama üzerinden ödeme yapmak için NFC veya QR kod yöntemlerinden birini seçer. 

NFC ile ödemek için telefonu POS cihazına yaklaştırmak, QR ile ödemek için ise cihazdaki karekodu okutmak yeterlidir. Dijital yemek kartı TokenFlex sayesinde restoran ve market harcamaları için ödeme yapmak sadece birkaç saniye sürer. 

TokenFlex’in kullanımı, işverenler için de kolaydır. İşverenler, kullanıcı dostu bir arayüzü bulunan portal üzerinden çalışanlarına tanımlı tüm kartları görebilir ve tek bir yerden yönetebilir. Bakiyelerin online yüklenebilmesi ise operasyonel süreçleri önemli ölçüde kolaylaştırır. 

Dijital Yemek Kartı TokenFlex’in Avantajları 

Yemek kartı sektörünün en avantajlı çözümlerinden biri olan TokenFlex ile hem işverenler hem de kart kullanıcıları, çeşitli fırsatlardan yararlanabiliyor. Dijital yemek kartı TokenFlex’in özellikleri sayesinde kart kullanımı, her iki taraf için de kolaylaşıyor. Şimdi, TokenFlex yemek kartının işverenlere ve çalışanlara sunduğu avantajlara kısaca göz atalım. 

Vergi Muafiyeti 

TokenFlex’in işverenlere sunduğu önemli faydalardan biri, vergi muafiyetidir. Mevzuatlara göre işverenlerin çalışanlarına yemek kartı vermesi, bu kartın bakiyesinden doğan vergilerden muaf olma hakkını doğurur. Dolayısıyla işverenler, gelir vergisi ve damga vergisi gibi kalemlerden muaf tutulur. Ayrıca TokenFlex, vergi avantajının yanında SGK primleri konusunda da belirli oranlarda indirim sağlar. 

Telefonla Temassız Ödeme 

TokenFlex’in çalışanlara, yani kart kullanıcılarına sunduğu avantajların başında ise telefonla temassız ödeme geliyor. Yemek kartı sahibi çalışanlar, alışveriş yaptıkları marketlerde veya yemek yedikleri restoranlarda ödeme yapmak için nakit paraya veya fiziki karta ihtiyaç duymuyor. Telefonundan TokenFlex uygulamasını açan kullanıcılar, ödemelerini NFC veya QR üzerinden temassız olarak gerçekleştiriyor. 

Mobilden Kolay Takip 

Tamamen dijital yemek kartı TokenFlex, tekbir mobil uygulama üzerinden kolayca takip edilebilir. Kullanıcılar, kullanışlı özelliklere sahip TokenFlex Mobil Uygulaması üzerinden kart bakiyelerini kolayca görebilirler. Ayrıca yapılan son harcamalar, yemek kartının geçerli olduğu yerler ve yemek kartı dışındaki hediye kartları da bu uygulama üzerinden anında görüntülenebilir. 

Çevreci Kullanım İmkânı 

TokenFlex’in tamamen dijital olması hem işveren hem çalışan hem de doğa için avantajlıdır. Çünkü kartın dijital olması, fiziki kart üretimi ve kullanımı sürecinde ortaya çıkacak olan karbon ayak izini ortadan kaldırır. Plastik kart üretimi, bu kartların dağıtımı, kullanımı ve kullanım ömrü bittikten sonra atığa dönüşmesi, çevre için tehlikeli bir durumdur. Çevreci yemek kartı TokenFlex’in kullanımında bu tehlikeler ortaya çıkmaz. 

Özel Kampanya Fırsatları 

TokenFlex bir yemek kartı olsa da sadece gıda sektöründe değil, tüm sektörlerde kullanıcılara avantaj sağlar. Gıda sektörünün yanında giyim, teknoloji, seyahat gibi pek çok kategoride özel kampanyalar sunan TokenFlex, kullanıcıların her alışverişte avantajlı olmasına imkân tanır. 

İşveren İçin Yönetim Kolaylığı 

TokenFlex, işverenlere yemek kartları ile ilgili süreçleri kolay yönetme imkânı da sunar. İşverenler kartların bakiyelerini TokenFlex Müşteri Portali üzerinden online olarak yatırarak ciddi oranda zaman kazanırlar. Ayrıca dijital yemek kartı çıkardıktan sonra fiziki kartın gelmesini beklemeye, kart aktivasyonu yapmaya ve çalışanlara tek tek kart dağıtmaya da gerek yoktur. İşverenler için karmaşık süreçleri ortadan kaldıran TokenFlex, anında kullanılmaya hazır bir yemek kartıdır. 

Çalışan Memnuniyetini Artırma

TokenFlex yemek kartının en önemli avantajlarından biri ise elbette çalışan memnuniyetini artırmasıdır. İşverenler, çalışanlarına yan hak olarak yemek verdiklerinde memnuniyeti bir miktar yükseltirler. Fakat bu memnuniyet; TokenFlex’in mobilden kolay kullanım, hızlı ödeme, geniş üye iş yeri ağı ve özel indirimler gibi avantajlarıyla birlikte en üst seviyeye ulaşır. 

Memnuniyeti yükselen çalışanın iş motivasyonu da yükselir. Böylece çalışanların iş yeri ile olan bağı güçlenir ve performansı artış gösterir. Siz de çalışanlarınızın memnuniyetini artırabilmek ve TokenFlex’in sunduğu tüm avantajlardan faydalanabilmek için hemen yemek kartı başvurusu yapın.

Yararlanılan Kaynaklar;

https://www.tokeninc.com/

https://oderopay.com.tr/