Sadece 3 adımda kalıbından taşan kek yapmanın yolu: Kekiniz tıpkı pastanedekiler gibi olacak Sadece 3 adımda kalıbından taşan kek yapmanın yolu: Kekiniz tıpkı pastanedekiler gibi olacak

Haziran atının son günleri yaşanırken hafta sonu için plan yapanlar hava durumunu yakından takip ediyor. Cumartesi ve Pazar günleri hava nasıl olacak, yağış var mı, sıcaklıklar daha da artacak mı gibi sorulara yanıt aranırken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, merak edilen detaylarla ilgili açıklamada bulundu. 29-30 Haziran, hafta sonu hava nasıl olacak? İşte MGM’nin açıklamasından detaylar…

HAFTA SONU YAĞIŞLI GEÇEBİLİR

Haziran ayını geride bırakarak Temmuz ayına yaklaşırken hava sıcaklıkları da yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hafta sonu hava durumu için kritik değerlendirmeler geldi. Gün içerisinde fırtınanın etkili olabileceği belirtilirken Ankara ve İstanbul dahil olmak üzere bazı kentlerde ise sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca meydana gelmesi beklenen fırtına sebebiyle 6 kent için de sarı kodlu uyarı geldi.

YEREL YAĞIŞLAR VAR

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre Akdeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Kırklareli ve İstanbul’un Karadeniz kıyıları ile Afyonkarahisar, Denizli, Ankara ve Eskişehir’in güney kesimleri ile Sinop, Erzurum, Samsun Iğdır, Ağrı ve Kars çevreleri ile Van’ın doğu kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Bu Illerde Yasayanlar Dikkat Mgm Sari Kodla Uyardi Cok Fena Geliyor-16 İL İÇİN SARI KOD GEÇİLDİ

Öte yandan Meteoroloji, tam 6 il için sarı kodlu uyarı geçti. Marmara ve Ege’de bulunan 6 il için sarı kodlu uyarı veren MGM, 6 kentte beklenen kuvvetli fırtına sebebiyle sarı kod geçti. Meteoroloji tarafından uyarı alan iller ise şöyle; Balıkesir, Aydın, Çanakkale, Bursa, Manisa ve İzmir.