16 milyondan fazla emekli vatandaş 3 Temmuz itibariyle kök maaş zammını öğrendi. Emeklilere, 6 aylık enflasyon oranı doğrultusunda %24.73 zam yapıldı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıklaması sonrası milyonlarca emekli yeni maaşlarını öğrenirken gözler şimdi asgari ücrete çevrilmiş durumda. Asgari ücrete zam gelecek mi gelmeyecek mi sorusunun yanıtı merakla bekleniyor. Asgari ücret zammı ile ilgili yeni iddia gündeme bomba gibi düştü. Peki asgari ücrete ara zam var mı yok mu? Asgari ücrete ne zaman ilave zam gelecek?

EMEKLİ ENFLASYON ZAMMI BELLİ OLDU

Emekli maaşı alan SSK ve bağ-kurlular için enflasyon zammı dün itibariyle belli oldu. 6 aylık Enflasyonun %24,73 çıkması ile birlikte emeklilerde bu oranda artış aldı. Ancak emekli vatandaşlar yeni zamdan memnun değil ve ilave zam beklentisi devam ediyor. Henüz bu konuda kesin karar çıkmasa da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı seyahatinden döndükten sonra kararı vereceği konuşuluyor.

Asgari Ücrete 4000 Tl Seyyanen Zam! Onay Çıktı, İşte Tarih 1

IBAN’dan hemen kontrol edin! ZAMLI ödemeler başladı IBAN’dan hemen kontrol edin! ZAMLI ödemeler başladı

ASGARİ ÜCRETLİLER ARA ZAM BEKLİYOR

Emekli maaş zammı süreci tamamlanmak üzere. Ancak asgari ücretle çalışanlar da hala maaş zammı beklemeye devam ediyor. SGK baş uzmanı İsa Karakaş milyonlarca asgari ücretliyi umutlandıran yeni bir açıklama yaptı. Hükümet ve muhalefet arasında asgari ücret zammı için görüşme ve tartışmaların devam ettiğini dile getiren karakaş, Temmuz ayında olmasa da Eylül ayında asgari ücrete mutlaka zam geleceğini söyledi.

4000 TL EK ZAM BEKLENİYOR

SGK uzmanı İsa Karakaş, Eylül ayında beklenen asgari ücret zammının 4.000 TL seyyanen zam olacağını söyledi. Geçim sıkıntısı yaşayan milyonlarca asgari ücretle çalışan için bu rakamın önemli olacağını belirten karakaş, yeni düzenleme ile birlikte Asgari ücretin 21.000 TL'ye yükseleceğini ifade etti. Ancak Hükümet kanadından asgari ücret zammı ile ilgili henüz kesin bir açıklama yapılmadı.