Amasya Üniversitesi’nde güz dönemi ara sınavları için geç saatlere kadar kütüphanede ders çalışan öğrencilere sıcak çorba ikramına başlandı. Üniversite yönetimi, sınav haftası boyunca çorba, sandviç ve çay ikram edilecek öğrencilere kış boyunca akşamları çorba servisi yapılmasını planlanıyor. Kış gününde insanın içini ısıtan uygulama öğrencileri sevindirdi.

“Kış boyunca her akşam devam etmesi için bir çalışma başlatacağız”

Öğrencilerine elleriyle çorba dağıtan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, "Gönlüm ister ki bu uygulama sadece sınav döneminde olmasın. Her akşam devam etmesi için bir çalışma başlatacağız” dedi.

Kendi öğrencilik yıllarında böyle uygulamaların olmadığını hatırlatan Turabi, "Kazan sayısını artıracağız. Doymayan, canı isteyen bir daha alsın” diye konuştu.

Bozüyük’te yağmur suyu hatlarında temizlik Bozüyük’te yağmur suyu hatlarında temizlik

"İlaç gibi geldi"

İçtikleri çorbaların ilaç gibi geldiğini anlatan Beden Eğitimi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Özge Bilen, “Böyle bir imkan sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Böyle bir kış gününde çorbalar gerçekten güzel. Vize haftasında çok bunalmıştık. Bizim için motivasyon oldu. Atıştırıp geri derse devam edebiliyoruz” şeklinde konuştu.