BİM’den Yoğurt Süt Peynir Alanlar Dikkat! Mühim Açıklama Geldi BİM’den Yoğurt Süt Peynir Alanlar Dikkat! Mühim Açıklama Geldi

16 milyon emekli Temmuz 2024 zammı için geri sayıma geçti. Milyonlarca emekli için zam beklentisi hayal kırıklığına dönüşecek gibi duruyor. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamalarla hem emekliye hem de asgari ücretliyi adeta şoka uğrattı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün katıldığı bir canlı yayında emekli ve asgari ücret zammı ile birlikte vergi düzenlemelerinden de bahsetti. Özellikle geçtiğimiz yıl çıkan EYT yasasının Türkiye'ye çok ciddi bir maliyeti olduğunu belirten bakan Şimşek, yeni vergilerin yolda olduğunun sinyalini verdi. En kötü haber ise zam bekleyen emekli ve asgari ücretliye geldi. Emekliler maaş zammı Beklerken acı reçete ile karşı karşıya kalacak.

EYT’NİN HAZİNEYE YÜKÜ AĞIR OLDU

Son dönemlerde vergi düzenlemeleri ile sık sık gündeme gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün katıldığı bir canlı yayında EYT'nin hazineye olan yükünü açıkladı. Sadece 2023 yılında EYT için 724 milyar TL harcandığını belirten bakan Şimşek, Bu harcamanın Türkiye'nin milli gelirinin yüzde ikisine yakın bir rakama tekabül ettiğini vurguladı.

Eve Gelen Faturaya 3000 Tl Indirim Firsati Detaylar Belli Oldu-2

MAAŞ ZAMMI BEKLEYEN EMEKLİYE KÖTÜ HABER

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamalarında emekli ve asgari ücret zammı ile ilgili detaylarda dikkat çekti. Temmuz ayı itibariyle milyonlarca emekli maaşlarına zam Beklerken bakan Şimşek, özellikle en düşük emekli maaşı zammının bir süre daha erteleneceğini söyledi. Enflasyonu işaret eden bakan Şimşek yeni zamların enflasyon artışına sebep olabileceğine vurgu yaptı.

TÜRKİYE'NİN GRİ LİSTEDEN ÇIKMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Son günlerde konuşulan Türkiye'nin gri listesinden çıkmasıyla ilgili de önemli bir başarı kaydettiklerini dile getirdi. Uluslararası işbirlikleri sayesinde gri liste sorununun çözüldüğünü belirten Mehmet Şimşek, Önümüzdeki dönemde de ekonomik anlamda Türk lirasının istikrarını sağlamak amacıyla yeni adımlar atacaklarını belirtti. Yıl sonu enflasyon hedefini de açıklayan Mehmet Şimşek, enflasyonu %40 seviyelerine çekmek için çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi.

Özellikle vergi reformları ve Mali disiplin konusunda yoğun bir çaba sarf ettiklerini belirten Mehmet Şimşek, Türkiye'de vergi adaletinin sağlanması amacıyla kayıt dışlılıkla mücadele edileceğini sözlerine ekledi.